Нова Каховка
C

» » Час змін в ПТУ № 14: руйнуємо стереотипи

Час змін в ПТУ № 14: руйнуємо стереотипи

Сьогодні професійно-технічна освіта переживає не найкращі часи. На черзі прийняття рамкового закону: у планах уряду передати фінансування профтехучилищ на місцеві рівні. Багато з цього приводу останнім часом ведеться дискусій, і це зрозуміло, бо не все так однозначно.

Колектив ПТУ № 14 теж має власний погляд на проблему реформування системи профтехосвіти. Вони згодні, що необхідні зміни. Але в наш економічно і соціально складний час на фоні зубожіння населення недоцільно кинути професійну освіту на виживання. Не секрет, що завдяки державній підтримці в ПТУ навчаються діти з малозабезпечених сімей, з особливими потребами, із соціально незахищених верств населення.

Яку альтернативу пропонує їм держава? До того ж, крім навчання професійні заклади виконують соціальну функцію – допомагають учням, що опинились у складних життєвих обставинах, знайти своє місце у житті, не стати на слизьку доріжку.

До речі, ПТУ №14 єдине училище в області, яке навчає верстатників широкого профілю. І якщо хтось думає, що немає потреби в таких фахівцях, він помиляється. Вже декілька років поспіль учнів чекають на практику з подальшим працевлаштуванням такі крупні підприємства, як Новокаховський та Бериславський машинобудівні заводи, Каховський завод електрозварювального обладнання, ЗКМ.

Зрозуміло, що місцева влада навіть за великого бажання не в змозі фінансувати професійні заклади з власної кишені. Але працездатний колектив має право на життя і не сидить склавши руки. З початку навчального року на базі училищних майстерень були створені учбово-виробничі цехи, в яких не тільки проводяться уроки виробничого навчання, а й здійснюється виготовлення корисної продукції. За три останніх місяці дохід від виробничої діяльності зріс у чотири рази. Отримані кошти вкладаються у розвиток виробничих майстерень, гуртожитку, їдальні, оснащення учбових класів сучасною відеотехнікою.

«Ми вже руйнуємо стереотипи про те, що профтехзаклади неприбуткові» вважають у ПТУ №14


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.