Нова Каховка
C

» » В Україні створено велику базу вітчизняної музики

В Україні створено велику базу вітчизняної музики

В Україні безліч проблем з піратством і законністю використання контенту. Програміст Руслан Белзюк спробував допомогти в цьому плані хоча б в музичній сфері.

 

«Останніх кілька років я користувався Spotify і, переїхавши на Apple Music, зрозумів, що досі не бачив жодної бази українських виконавців у стрімінгових сервісах. Самі сервіси не пропонують нічого більшого, ніж випадкові плейлісти, в які часто додають представників інших країн» - пояснив програміст.

 

Тому Руслан Белзюк  створив базу із списком вітчизняних виконавців в трьох потужних музичних сервісах: Spotify, Apple Music та Google Play Music. Зараз в переліку майже півтисячі українських виконавців від Аква-Віти чи Анатолія Солов’яненка до порівняно нещодавно ставших популярними Panivalkova чи The Elephants.

 

За словами автора, процес переходу українців на легальний контент повільний, але незворотний.

 

«Взагалі, я бачу тут три фактори: зручність, платоспроможність і свідомість. Без серйозного прогресу усіх трьох ситуація швидко не зміниться, – розповів Руслан Белзюк. – В питанні зручності музична сфера за рахунок стрімінгових сервісів зробила серйозний ривок і я тепер точно не розумію людей, які регулярно слухають музику, але не хочуть заплатити бодай 60 грн на місяць за найдоступніший Google Play з каталогізацією, рівним бітрейтом та високою якістю.

З серіалами, наприклад, ситуація поки набагато гірша і в більшості випадків легше відмовитись від перегляду, ніж знайти легальний спосіб.

Питання платоспроможності складніше. Масовий і середньостатистичний глядач чи слухач просто не зможе платити, поки йому цього не дозволить його ж середньостатистична зарплата. Тут кожному залишається лише щоденно працювати над собою і лупати свою частинку економічної скали.

А от свідомість — якраз те, на що може вплинути кожен. Логіку "я хіба дурний платити, якщо можна скачати” потрібно масово викорінювати, бо вона не призводить ні до чого. Не платити за платний контент, це те саме що красти і погіршувати якість контенту майбутнього. Прийняти для себе цю ідею і популяризовувати в своєму соціальному колі — те, що кожен може зробити вже сьогодні».

 

Руслан Белзюк пояснив, що якщо статистика відвідувань показуватиме, що стаття з переліком українських виконавців залишатиметься цікавою, то він буде підтримувати список актуальним.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.