Нова Каховка
C

» » Які зміни приніс Україні 2016 рік?

Які зміни приніс Україні 2016 рік?

Нові паспорти-картки

З 1 січня 2016 року почнуть видавати нові паспорти громадян України у вигляді пластикових карток. Заміна паспортів триватиме п’ять років, а на першому етапі картки почнуть видавати безкоштовно дітям після досягнення 14 років та при відновленні втраченого.

Поки що заміна паспорта-книжечки на пластикову ID-карту обов’язковою не буде. Нова паспорт-картка також буде поєднана з біометричним паспортом для виїзду за кордон.

  

Вільна торгівля з ЄС

З 1січня 2016 року почне повністю працювати Угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, яка скасовує або суттєво зменшує експортні та імпортні мита між Україною та країнами ЄС.

Більшість митних зборів скасують відразу після набуття Угодою чинності. Загалом Україна та ЄС скасують імпортні мита на близько 97% та 96,3% товарів з обох боків. Для решти товарів встановлено перехідні періоди, а для легкових автомобілів та одягу, який був у використанні, передбачене застосування спеціальних захисних механізмів.

  

Припинення торгівлі з Росією

З 1січня Російська Федерація запроваджує проти України торгове ембарго на ввезення до українських продуктів харчуванняОкрім цього, Росія оголосила про намір з 1січня припинити режим вільної торгівлі між Росією та Україною у межах СНД.

На практиці це означає, що мита та тарифи на вивезення українських товарів, які не потраплять під заборону, з 1 січня можуть суттєво зрости.

  

Подорожчання алкоголю, цигарок та бензину

Чималий резонанс з ухваленням податкових змін викликало чергове підвищення акцизних зборів на алкоголь та тютюн.

Акциз на пиво зріс удвічі, на горілку – наполовину, на слабоалкогольні напої - одразу на 300%, а на тютюнові вироби – на 40%.

Як пояснили експерти, в реальних цифрах це означатиме, що пляшка пива в середньому має подорожчати на 1,5-2 гривні, горілки – десь на 15 гривень, а мінімальна ціна горілки буде близько 70 гривень за півлітра. Цигарки в середньому можуть подорожчати на 3-5 гривень за пачку.

  

Менші податки

Змінами до податкового законодавства депутати суттєво зменшили розмір єдиного соціального внеску, який роботодавці сплачували за кожного працівника.

Відтепер це відрахування складатиме 22%, тож урядовці сподіваються стимулювати виведення заробітних плат з тіні.


Дешевший імпорт

З 1 січня в Україні можуть знизитись ціни на електрокари. У листопаді Верховна Рада скасувала 10% імпортне мито на автомобілі з електричними двигунами, і 1 січня ця зміна набуде чинності.

Враховуючи ціну такого автомобіля у кілька десятків тисяч доларів, зменшення ціни може виявитись суттєвим.

  

Держслужбовці без спецпенсій

З 1 січня змінюється система нарахування спеціальних пенсій державним чиновника – їх службовцям та прирівняним до них особам: суддям, прокурорам та народним депутатам, призначатимуть на загальних умовах. Хоча спеціальні пенсії, які призначили до 1 січня, виплачуватимуть у попередніх розмірах.

  

Військовим збільшать платню

У Міноборони анонсували, що військовослужбовці за контрактом отримуватимуть 7 тисяч гривень, командир взводу (лейтенант) – 9 тисяч, командир роти – 10 тисяч, батальйону – 12 тисяч, а бригади – 14 тисяч гривень.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.