Нова Каховка
C

» » В Каховці виконком втретє не спроможний провести засідання

В Каховці виконком втретє не спроможний провести засідання

19 жовтня вже втретє не вдалась спроба провести чергове засідання виконкому. Причиною є відсутність кворуму.

Від самого понеділка виконавчий комітет Каховської міської ради не може провести засідання, адже, явка членів комітету надзвичайно низька.

Так, 19 жовтня, між міським головою Андрієм Дяченко та секретарем міської ради Лілією Дроздік зав’язалась жвава, але коротка дискусія з приводу наявності кворуму. Адже, присутні були 8 осіб, серед яких – перший заступник мера Олег Кожемякін.

Дроздік заявила, що він не є членом виконкому, адже в рішенні сесії, що назначила його на посаду першого заступника, не зазначено включення його до членів виконкому. Більш того, на підтвердження власних слів, секретар ради зауважила, що минулого засідання перший зам був присутній, але не голосував, що можна переглянути у протоколі. На що Дяченко відповів: «Оскаржуйте рішення в суді». Після чого Дроздік покинула кабінет засідання. А, отже, кворум вже точно не був зібраний.

 

Чи може перший заступник міського голови бути членом виконавчого комітету цієї ради?

У частині третій статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що заступник міського голови за посадою є членом виконавчого комітету ради. Положення частини сьомої статті 51 вказаного Закону поширює на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють в ньому на постійній основі, вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» для міського голови. Такі вимоги визначено у частині четвертій статті 12 вказаного Закону. Тобто заступник міського голови не може бути депутатом будь-якої ради, але є членом виконавчого комітету. Крім того, у частині дев’ятій статті 51 вказаного Закону міститься пряма заборона входити до складу виконавчого комітету міської ради депутатам відповідної ради, крім секретаря ради.

 

Наступна «спроба» врешті-решт провести засідання виконкому відбудеться у вівторок, 25 жовтня. Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.