Нова Каховка
C

» » Коли "Каховська зоря" стане вільною?

Коли "Каховська зоря" стане вільною?

Питання про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації хвилює журналістів та активну громадськість ще з часу прийняття відповідного законопроекту. В Каховці ж процес роздержавлення комунальної газети затягнувся не на один місяць. Причина – непорозуміння з Каховською районною радою, як одним співзасновників. Чи дійсно  це питання "таке болюче" для каховських ЗМІ? Та коли каховська преса стане дійсно ВІЛЬНОЮ?

Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» передбачає роздержавлення преси, тобто, вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників або ж співзасновників друкованих ЗМІ. Наразі реформування друкованих ЗМІ та редакції має йти таким шляхом: вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого ЗМІ та редакції – у разі відсутності державного чи комунального майна у майні редакції. Саме за цим критерієм – відсутність майна, пройшла процедура із Каховською міською радою.

Ситуація з Каховською районною радою трохи інакша, адже, тут постає майнове питання. Але цим процес не ускладнюється, все майно при виході із комунальної власності передається редакції. Тож, процедура передбачає вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого ЗМІ та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення та тематичної спрямованості друкованого ЗМІ.

Для підготовки рішення по питанню роздержавлення «Каховської Зорі» до засідання наступної сесії райради, за ініціативи депутата райради Олександра Бойка, 26 вересня відбулось спільне засідання двох постійних депутатських комісій - з питань депутатської діяльності, етики, законності і взаємодії з правоохоронними органами та засобами масової інформації (голова – О.Бойко) та  з питань управління спільною власністю територіальних громад району, будівництва, транспорту, водозабезпечення та газифікації населених пунктів району (голова – Данило Репілевський). На комісію були запрошені й представники редакції: заступник головного редактора «КЗ» Віктор Семененко та головний бухгалтер Тетяна Іноземцева.

Дискусія пройшла на «високому» градусі. Діалог між райрадою та колективом «Каховської Зорі» і цього роду не склався. Виявляється, основна з причин затягування роздержавлення – інвентаризація, що була проведена внутрішнім наказом самого видання, але не задовольнила районну раду.

До слова сказати, що за весь період існування газети, як комунального підприємства жоден із співзасновників ніяким чином не допомагав газеті, дотацій на підтримку теж ніколи не було. Газета працює на повній самоокупності. І все майно, яким користується редакція, придбане виключно за кошти редакції. «Ще у лютому місяці були проведені збори колективу, на яких вирішили реформуватися в першому етапі. Наступного дня в міську та районну раду передали свою пропозицію стосовно їхнього виходу із співзасновництва, - розповідає головний редактор «Каховської Зорі» Жанна Кисельова. – У квітні міська рада на своїй сесії вирішила вийти зі складу співзасновників. Районна рада з самого лютого ігнорувала всі звернення від редакції, займаючись відписками, не обґрунтованими скаргами в міліцію та прокуратуру. На тих комісіях, які все ж таки з ініціативи редакції відбувалися, чиновники напряму озвучували свою позицію. Ми вас так просто не відпустимо, майно не віддамо, нам потрібні «дивіденди», бо той, хто іде, повинен щось отримати у вигляді компенсації. Підключилася і райдержадміністрація, вимагаючи, цілком незаконно, відібрати у нас підвальне приміщення, на користування яким ми маємо угоду з районною радою. В той час, коли у всій Україні роздержавлення ЗМІ йде повним ходом, Закон, підписаний Президентом України навмисне ігнорується районною владою».

Нагадаємо, згідно із законом процедура мали відбутись у місячний строк.

Та здається справа нарешті рушила з місця. Йдучи на поступки, рішенням спільного засідання двох депутатських комісій райради було постановлено створення комісії у складі 3-х представників редакції, а також двох депутатів райради Олександра Бойко та Данила Репілевського для проведення нової інвентаризації майна «КЗ», що вже буде прийнята до розгляду на засідання чергової сесії райради. Залишається лише чекати рішення.

Закони не оцінюють, закони – виконують. Сподіваємось, що до їх виконання врешті-решт приступить і Каховська районна рада. Адже, вільна від впливу влади преса – головна ознака демократії. Без вільної преси неможливо гарантувати і забезпечувати всі інші права людини та суспільства.

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.