Нова Каховка
C

» » В Бериславі через міст стався конфлікт

В Бериславі через міст стався конфлікт

Через перешкоджання проведенню ремонтних робіт на мостовому переході через балку Кизикермен власником суміжної ділянки міська рада подала проти нього два позови до суду.

Завершити ремонтні роботи на аварійному мосту, який розташований у жвавому місці біля автостанції, керівництво Берислава планувало ще до вересня. Ввести його в експлуатацію хотіли встигнути до Дня міста. Але ці плани поламав підприємець Віктор Пелих. Користуючись тим, що суміжні з мостовим переходом земельні ділянки є його приватною власністю, він почав всіляко перешкоджати проведенню ремонтних робіт. І своєю поведінкою вивів керівництво міста настільки, що ті вирішили розірвати з ним договір купівлі-продажу землі й подали відповідний позов до Господарського суду Херсонської області. Згодом вони подали й інший позов: «про усунення перешкод у будівництві системи відведення атмосферних опадів з мостового переходу».

— Конфлікт з Пелихом почався ще наприкінці 2014 року, коли на мостовому переході стартували підготовчі роботи, проведення яких ми з ним погодили. Натомість, коли під міст під’їхала машина з технікою, він кинув на неї камінь і розбив скло. Підрядна організація звернулася з заявою до міліції, — констатує начальник юридичного відділу Бери­славської міськради Олександр Волосюк. — Пелих також неодноразово перешкоджав проведенню робіт і в 2015 році. Справа в тому, що в укладеному з ним договорі купівлі-продажу земельної ділянки було передбачено вільний до­ступ інженерним службам для ремонту і обслуговування мереж. Пелих зобов’язався «забезпечувати безкоштовне та безперешкодне використання об’єктів загального користування, а саме: пішохідних і автомобільних шляхів, об’єктів інженерної інфраструктури».

За словами юриста, 16 жовтня створена за розпорядженням міського голови комісія підтвердила факт перешкоджання Пелихом роботам, «чим зриваються терміни введення мостового переходу в експлуатацію». Повторний акт було складено 20 жовтня. «Рекомендації комісії виконані не були. Більше того, невідомими особами 18 жовтня було засипано грунтом незакінчений будівництвом зливоприймальний колодязь та траншею з частково прокладеною водопропускною трубою, чим завдано збитки громаді, оскільки на їх відновлення потрібні додаткові кошти», — додав Олександр Волосюк.

— Нам залишилося доробити лише систему водовідводу, але Пелих не дає. Він заявляє, що це його земля, і кричить, що він міг би повністю відремонтувати міст не за 850 тис. грн., згідно з кошторисом, а за 30 тис. грн. Однак ми ж не можемо проводити роботи без кошторису, без його експертизи, без тендеру, технагляду! — наголошує бериславський міський голова Олександр Шаповалов.

Свою версію подій «Новому дню» розповів і сам Віктор Пелих. За його словами, ніхто проведення робіт із ним не узгоджував. «Я приїжджаю на місце, бачу: на моїй землі йдуть якісь роботи. Я питаю їх, а вони у відповідь: «Йди звідси, у нас все узгоджено!». Я їх прогнав. Потім почали будувати міст, пустили об’їзну дорогу. Це окрема історія, я тоді в міліцію поїхав, заяву написав. Ніхто ж проект не узгоджував, що ви тут будуєте, лівневки якісь. Тож я їм сказав: «Геть звідси», і я їх повиганяв», — розповів він.

Як стверджує Віктор Пелих, мостовий перехід не треба було настільки капітально ремонтувати. «Все місто у шоці: тут що, танкодром? — дивується він. — Що стосується лівневки, то її можна і треба було робити зовсім інакше! І знаєте, що я вам ще скажу: наш міський голова перебуває на своїй посаді третє скликання, і весь час я з ним борюся. Бо абсолютно нічого не зроблено для Берислава. А з кошторисною документацією ми ще будемо розбиратися. Тим більше, що нещодавно я був обраний депутатом міськради, де очолив планово-бюджетну комісію», — наголосив підприємець.

Ділянку площею 0,2692 га на жвавому місці Віктор Пелих отримав у власність у 2007 році. Згідно з рішенням міськради її було йому продано за 10 445 гривень. Нині у мерії заявляють, що цей підприємець не виконав власні інвестиційні зобов’язання. «Він обіцяв реконструювати існуючий магазин і побудувати торговельний комплекс. Але відтоді сплинуло багато років, а роботи ці навіть не почалися», — вказали у судовому позові представники міськради.

Чи буде розірвано договір купівлі-продажу землі і чи залишиться Пелих її власником? І коли нарешті буде зданий мостовий перехід в експлуатацію? Ці питання зараз залежать від рішення Господарського суду Херсонської області.

 

Олег Батурин "Новий день"


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.
© 2015 - 2020 Всі права захищені

Регіональне інформаційне інтернет-видання "Таврійські Вісті".
Найсвіжіші та актуальні новини Таврійська, Берислава, Каховки і Нової Каховки.
При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на tavriya.ks.ua обов'язкове.