Нова Каховка
C

» » Каховські рятувальники на варті

Каховські рятувальники на варті

Останнім часом, повідомлення про горіння трави - часта тенденція для Каховського району. Всьому виною спека та необережна поведінка населення.

Державним наглядом у сфері пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту Каховського МРУ ГУ ДСНС України у Херсонській області проаналізовано стан з пожежами, загибеллю людей на них та виконавчої дисципліни.

Каховські рятувальники на варті

Протягом липня 2016 року на території Каховки та району виникла 41 пожежа, з них 39 в екосистемах, 1 - в продуктовому магазині, 1 - в господарській споруді.

"Зараз відбуваються в основному пожежі в екосистемах. Спека призвела до того, що люди втратили ті самі 30-40% уважності і ряд випадковостей працює не на нас", - зауважив начальник управління Каховського МРУ ГУ ДСНС України у Херсонській області Ігор Берещенко.

На щастя, в наслідок пожеж не загинуло жодної людини, обійшлося і без травм.

"На превеликий жаль, там, де знаходиться більша кількість людей, і приходять надзвичайні ситуації та пожежі. У нашому випадку - це велика природна рекреаційна зона у вигляді сосен. До того ж, сосни штучно посаджені, тобто відновити їх буде дуже важко. Абсолютно всі фахівці прийшли до спільного висновку, будь-які витрати на профілактику не співмірні з витратами на ліквідацію таких ситуацій, а зрештою - й відновлення. Тому краще витратити час і ресурси на спілкування з людьми. Звичайно, не кожен почує, але у когось ця інформація залишиться", - розповідає Ігор Берещенко.

Тричі на тиждень працівниками служби проводяться профілактичні заходи різноманітного характеру з населенням. Тематика лекцій охоплює не тільки аспекти пожежної безпеки, а й обережну поведінку у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, правила поведінки в натовпі, безпечна поведінка на воді. Часто, подібні заходи проводяться із залученням фахівців інших служб (правоохоронці, представники громадських організацій).

Більш того, щонеділі каховські рятувальники проводять цікаві зустрічі-екскурсії для малечі та їх батьків, де кожен себе може випробувати у ролі пожежника, поспілкуватись безпосередньо з самим рятувальниками та зробити світлини на пам`ять.

Каховські рятувальники на варті

"Для чого все це робиться? Щоб донести спільну думку, що якщо є хоч маленька можливість не потрапити в надзвичайну ситуацію, краще в них не потрапляти, не випробовувати можливості рятувальників, не ризикувати навмисне або ж просто не подумавши. На цих зустрічах ми показуємо рівень нашої підготовки, розкривають нюанси професії рятувальника. А головне як не потрапити в біду, а якщо вже потрапили - як себе вести, щоб не постраждати і не погіршити ситуацію", - прокоментував Ігор Миколайович.

В даний момент на територія Каховського району працюють ще три МПО - це Чорнянка, Семенівка, Червоний Перекоп, в планах - створення в Федорівці. Так само є й підготовлені хлопці в «Асканійському». Важливу роль у ліквідації надзвичайних ситуацій відіграють й звичайні небайдужі мешканці Каховщини.

Каховські рятувальники радять всім бути уважними під час відпочинку, пам`ятати правила безпечної поведінки, перевіряти електропроводку (провести замір опору ізоляції, звернути на електроприлади вдома) та завжди думати перш, ніж діяти!

Каховські рятувальники на варті
Каховські рятувальники на варті

«Каховська Зоря»



Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.