Нова Каховка
C

» » Експерти прогнозують подорожчання молочної продукції

Експерти прогнозують подорожчання молочної продукції

Молочна продукція почала дорожчати у серпні. Молоко зросло у ціні на 1 грн, масло на 8 грн, а сметана на 1,50 грн. Це подорожчання не останнє, до осені молочна продукція продовжить дорожчати. Про це повідомляє голова Спілки молочних виробників України Вадим Чагаровський.

 

«На підвищення ціни вплинуть два фактори: вартість сировини, яка через збільшення видатків у процесі виробництва зросте на 10-15% та девальвація гривні,  другий фактор визначає вартість упаковки, перевезень, деяких харчових добавок, у яких є імпортна складова» - говорить експерт.

 

Виробники прогнозують подорожчання найдешевшого молока (в поліетиленовому пакеті) на полицях супермаркетів упродовж наступного місяця. Ціна за цей час зросте з 11,5-12 грн за літр до 15 грн за літр.

 

Українські виробники також почали експортувати більше молочної продукції за кордон. Там ціни вищі, тому й для українських виробників вони зросли.

 

"Експорт вершкового масла за кордон за останній місяць збільшився на 44 відсотки і далі буде збільшуватися. Якщо торік експортовано 207 тисяч тонн молочної продукції, то цього року загальна кількість експорту зросте десь на 20%. За рік 220-240 тисяч тонн мають експортувати. Усі зараз дивляться на експорт" – говорить Чагаровський.

 

Нагадаємо, у травні ціна на молоко та молочні продукти знизилася на 1-3 грн. Зазвичай ціни зростали на початку жовтня у зв'язку зі скороченням сировини.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.