Нова Каховка
C

» » Як мити машину в спеку: п’ять порад автомаляра

Як мити машину в спеку: п’ять порад автомаляра

Влітку в спеку велика спокуса помити машину самостійно. Прагнення заощадити похвально, але є нюанси.

Бажання автовласника прийняти ванну в спеку не варто беззастережно переносити на автомобіль, адже йому деякі побічні ефекти такого купання протипоказані. Прислухайтеся до порад професійних малярів і фахівців із догляду за кузовом автомобіля.

1. Контрастний душ

Найголовніша небезпека миття автомобіля в спеку під відкритим небом – пошкодження лакофарбового покриття. Добре розігрітий автомобіль ви раз за разом обливаєте масою холодної і теплоємкої речовини – водою з відра, шланга або апарата високого тиску. У разі особливо великої різниці температур – наприклад, розігрітий протягом кількох годин на сонці кузов і кринична вода – наслідки на лаку проявляються протягом дня і являють собою суцільну дрібну сітку тріщин на всю глибину лаку і завширшки 0,2-0,3 мм. Але навіть якщо неозброєним оком ви нічого не помітите, на поверхні лаку або фарби можуть утворитися мікротріщини, які з часом в критичних місцях почнуть пропускати через себе вологу, яка потім спровокує корозію.

2.Не встигнете за сонцем

Мити гарячий кузов складніше, ніж помірно теплий: і піна, і вода на ньому висихатимуть швидше, ніж ви виконуватимете всі необхідні операції. А терти мочалкою або замшевим клаптем напівсуху поверхню ой як небажано! Особливо яскраво цей «ефект підігріву» проявиться під час останньої операції – витирання кузова натуральною замшею або синтетичної серветкою. Не встигнете ви витерти, наприклад, капот, як гарячий дах висохне і вкриється білими висохлими краплями. Таку поверхню доведеться мочити знову – але так, щоб не зволожити вже оброблену.

3. Шкода косметиці

Якщо після миття планується застосовувати твердий віск або інший захисний засіб, наносити його на гарячий кузов небажано. Це буде складніше, а то й взагалі неможливо, оскільки препарат засихатиме швидше, ніж ви його розітрете.

4. Перехитріть спеку

Якщо місця для машини в тіні немає, намагайтеся перехитрити сонце – помийте кузов, коли світило не активне – рано вранці або ввечері, коли сонечко схилилося до обрію й кузов вже охолов.

5. Автомийка – не панацея

Не завжди професійна автомийка в приміщенні дасть змогу уникнути вищенаведених загроз. Адже часто професіонали беруться за роботу так швидко, що і в прохолодному боксі температура кузова не встигне зменшитися навіть на пару градусів. Якщо при цьому вони використовують воду не з проміжної ємності, а з глибоко прокладеного водопроводу або – не дай Бог – артезіанської свердловини, контрастного душу вашій ластівці теж не уникнути. Тому перш ніж у спеку заїхати на автомийку, придивіться до особливостей її роботи.

джерело

 Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.