Нова Каховка
C

» » Оновлені правила щодо самоізоляції при виїзді з Криму на материкову частину України

Оновлені правила щодо самоізоляції при виїзді з Криму на материкову частину України

Оновлені правила щодо самоізоляції при виїзді з Криму на материкову частину України

Набули чинності оновлені правила припинення самоізоляція для осіб, які прибули на материкову Україну з анексованого Криму. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко, інформує Представництво президента України в АРК і Севастополі.

 

«Постановою про карантин передбачено, що з метою протидії поширенню COVID-19 і моніторингу самоізоляції для осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій, використовується електронний сервіс «Вдома». Кожен день результати експрес-тестування на КПВВ передаватимуть в електронний сервіс «Вдома», що дозволить, відповідно до встановленого алгоритму, вийти із самоізоляції», – зазначив Віктор Ляшко.

 

Згідно з правилами, не підлягають самоізоляції:

 

  • особи (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою) молодші 12 років та ті, які мають намір вступити до закладів освіти;

 

  • працівники представництв офіційних міжнародних місій та організацій, акредитованих в Україні;

 

  • після 14 днів (термін самоізоляції) у разі відсутності симптомів;

 

  • після отримання негативного результату ПЛР-тесту;

 

  • після отримання негативного результату експрес-тесту на визначення антигена, який проведено після перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них.

 

«12 січня, на нараді з Державною прикордонною службою України додатково узгодили моменти організації тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 на контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них. Окремо зазначу, що послуги з тестування експрес-тестами на визначення антигена будуть безкоштовними для громадян України», – підкреслив Віктор Ляшко.

 

 

Раніше заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Вадим Чабан повідомив, що експрес-тестування на адмінкордоні мають пройти люди з підвищеною температурою та ознаками захворюваності на COVID-19; особи, які відмовляються від встановлення програми «Дій вдома» і люди похилого віку, в яких немає в наявності телефону, що дозволяє встановити цей мобільний додаток.

 

Російський уряд раніше також запровадив правила в'їзду/виїзду з Криму: громадяни України, які не зареєстровані на півострові, можуть потрапити до Криму, лише якщо там живуть їхні дружина або чоловік, батьки, діти, усиновлені або усиновителі, опікуни або піклувальники.

 

Також існують обмеження і на виїзд з території півострова: за час пандемії виїхати з Криму можна тільки один раз. Виняток діє тільки для тих кримчан, у яких на території материкової України живуть близькі родичі. В такому випадку громадяни можуть багаторазово виїжджати з Криму.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.