Нова Каховка
C

» » В Україні затвердили новий стандарт дошкільної освіти: чого чекати дітям

В Україні затвердили новий стандарт дошкільної освіти: чого чекати дітям

В Україні затвердили новий стандарт дошкільної освіти: чого чекати дітям

Новий стандарт дошкільної освіти дозволить продовжити реформу для дітей з урахуванням наступності між садочками та школами. Цей базовий компонент для дошкілля затвердили 12 січня 2021 року.

 

Відповідний наказ розмістили на сайті Міністерства освіти і науки України. Там наголошують, що дошкільна освіта є стартовою платформою особистісного розвитку дитини.

 

Міністр освіти і науки запевняє, що новий стандарт забезпечить підвищення якості дошкільної освіти в Україні та приведення її до відповідності міжнародним стандартам.

 

В основу документа покладено ідеї гуманістичної педагогіки, патріотичного та громадянського виховання, а також солідарної відповідальності держави, громади, родини, фахівців, причетних до піклування, догляду та розвитку дошкільнят, – додав Сергій Шкарлет.

 

У МОН додали, що наступність між дошкільною та початковою освітою простежується й через формування наскрізних умінь:.

 

Зокрема, діти повинні будуть вміти виявляти ініціативність, керувати емоціями, висловлювати і обґрунтовувати власну думку, критично мислити, ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми та працювати в колективі.

 

Вимоги до компетентностей дітей визначено за такими освітніми напрямами:

 

  • особистість дитини;
  • дитина в сенсорно-пізнавальному просторі;
  • дитина в природному довкіллі;
  • гра дитини;
  • дитина в соціумі;
  • мовлення дитини;
  • дитина у світі мистецтва.

 

Виконання вимогом цього Стандарту забезпечується з урахуванням нахилів, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних можливостей дитини у найбільш оптимальній для неї формі.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.