Нова Каховка
C

» » Рейтинг «провалів кремлівської пропаганди» опублікували в ЄС

Рейтинг «провалів кремлівської пропаганди» опублікували в ЄС

Рейтинг «провалів кремлівської пропаганди» опублікували в ЄС

Інформаційний проєкт Єврокомісії EUvsDisinfo, метою якого є викриття "фейкових новин", в тому числі які розповсюджуються близькими до Кремля російськими ЗМІ, опублікував рейтинг найбільш помітних провалів пропаганди у 2020 році, повідомляє Радио Свобода.

 

Перше місце віддано ситуації навколо отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, яку дослідники називають "великою ганьбою для російської держави" – причому мається на увазі не саме отруєння, оскільки "радикальні заходи", як стверджують автори рейтингу, давно в арсеналі Кремля, а провал операції, яка супроводжувалася "явною відсутністю професіоналізму" як з боку отруйників Навального, так і тих, хто висував "альтернативні версії" того, що сталося. Це особливо стосується зізнань ймовірного співробітника ФСБ у телефонній розмові з самим Навальний, який представився начальником.

 

На другому місці – спроби російської пропаганди поширювати "фейкові новини" про пандемію коронавірусу, в тому числі про запропоновані на Заході вакцини. Проєкт EUvsDisinfo нарахував близько 700 публікацій, в яких містилися твердження, що не відповідають дійсності у зв'язку з епідемією. При цьому, як наголошується, пропаганда спочатку прагнула дискредитувати вакцину корпорації AstraZeneca, а коли ця корпорація заявила про намір співпрацювати з російським інститутом імені Гамалії, нападки на вакцину відразу припинилися.

 

Третє місце дісталося режисеру Микиті Михалкову, що видавав у своїй програмі підроблені фото білоруських протестів за справжні.

 

На четвертому місці Олександр Лукашенко, який виступив з твердженням про перехоплення розмови нібито резидентів західних спецслужб – "Майка" і "Ніка". Запис звучить настільки безглуздо, що на його справжності не наполягали навіть офіційні російські ЗМІ.

 

Серед тих, хто розташувався на нижчих місцях рейтингу – телеведучий Володимир Соловйов і депутат Держдуми Олексій Журавльов, який заявив, що у Данії існують кубла для зоофілів, де будь-який охочий може "зґвалтувати черепаху".

 

"Найбільш ганебною частиною всіх цих випадків є відсутність будь-якого каяття з боку їх авторів... Брехня, маніпуляції і відверта нісенітниця є частиною запеклої атаки на демократію" – роблять висновок дослідники EUvsDisinfo.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.