Нова Каховка
C

» » Користь від коронавірусу? Як COVID "убиває" інші інфекції

Користь від коронавірусу? Як COVID "убиває" інші інфекції

Користь від коронавірусу? Як COVID "убиває" інші інфекції

Захворюваність на COVID-19 в Україні зростає, а інші інфекційні хвороби вражаюче скорочуються. Принаймні про це свідчить статистика МОЗ.

 

З одного боку, люди стали ретельніше дотримуватися правил гігієни. А з іншого, – рідше звертатися до лікарів, маючи симптоми інших захворювань.

 

Розбираємося, який з вищезазначених чинників вагоміший.

Як зменшилося поширення інших інфекцій

 

Українці стали менше хворіти на інфекційні захворювання, крім COVID-19.

 

Статистика щодо одних хвороб впала вдвічі-втричі, щодо інших – прямує до нуля. Про це говорить статистика Центру громадського здоров'я.

Користь від коронавірусу? Як COVID "убиває" інші інфекції

Як COVID-19 вплинув на статистику

 

Передусім на поширення інших інфекцій вплинуло саме посилення дотримання правил гігієни рук, носіння масок, дистанція.

 

Це стосується кашлюку, краснухи, сальмонельозів, менінгітів, гепатиту А, зазначає Юрій Леонов, провідний експерт з біотехнологій в "Євролаб".

 

Зменшення відвідуваності косметичних салонів, тату-салонів під час карантину, найімовірніше, сприяло зменшенню кількості випадків гепатитів В і С.

 

"Те, що зараз більша увага приділяється коронавірусній інфекції, не впливає на виявлення інших захворювань", – вважає Юрій Леонов, провідний експерт з біотехнологій в "Євролаб".

 

А на статистику "дитячих" хвороб (кір, коклюш), ймовірно, вплинув повний локдаун навесні. Більшість дітей були ізольовані вдома.

 

Якщо діти не можуть нормально контактувати з однолітками в дитячих садах, школах, ймовірність передачі інфекційних захворювань знижується.

 

Скорочення захворюваності від інших інфекцій спостерігається у всьому світі. У звіті Reuters зазначається, що в Китаї випадки кору і паротиту знизилися на 70 і 90 відсотків відповідно.

 

Аналогічним чином в країнах Південної півкулі спостерігається зниження кількості інших вірусних захворювань, таких як респіраторно-синцитіальний вірус і пневмококова інфекція.

 

Пандемія COVID-19 може маскувати хвороби

 

Коронавірус атакує організм на клітинному рівні, проникає до клітин через рецептори ACE2, захоплює здорові клітини і починає створювати незліченні копії себе і вбиває частину здорових клітин. Але ж, крім цього нового вірусу, є безліч інших захворювань.

 

На жаль на тлі пандемії цієї весни у всьому світі була припинена масова імунізація, щоб запобігти поширенню вірусу в місцях скупчення людей. Наслідки можуть бути тривожними.

 

За даними Ініціативи з кору і краснухи, 2020 року 178 мільйонів людей ризикують пропустити щеплення від кору.

 

Пандемія може просто маскувати поширення хвороби, оскільки люди уникають звернень за медичною допомогою при більш звичних інфекціях. А системи охорони здоров'я, ослаблені пандемією, можуть мати труднощі з проведенням планового епіднагляду, тестування і звітності.

 

У нещодавньому звіті Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що активність грипу була на "нижчому рівні, ніж очікувалося", але відзначається, що дані слід "інтерпретувати з обережністю", тому що люди стали менше звертатися до медустанов.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.