Нова Каховка
C

» » Україна цьогоріч відновила рекорд експорту баштанних

Україна цьогоріч відновила рекорд експорту баштанних

Україна цьогоріч відновила рекорд експорту баштанних

Україна відновила рекорд експорту баштанних за сезон у 2020 році, продавши на зовнішні ринки майже 36 тис. тонн кавуна і дині.

 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє EastFruit.

 

Попередній рекорд експорту, встановлений у 2018 році, був перевищений відразу на 87%, а минулорічний показник експорту - в 2,3 раза. Традиційно, основний обсяг експорту припадав на кавун, водночас як експорт дині становив всього близько 2 тис. тонн. Однак і обсяг експорту дині також був рекордним.

 

«Різке зростання експорту кавуна і дині з України в 2020 році стало можливим завдяки сприятливому збігу обставин на ринку для українських постачальників. Високі ціни на кавун і диню в ЄС, збільшення обсягів виробництва баштанних в Україні та зниження обсягів виробництва кавуна і дині в Росії, дали змогу українським експортерам наростити поставки», - говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

 

За даними цінового моніторингу EastFruit, ціни на кавуни в Польщі, яка є головним імпортером кавунів і динь з України, були в середньому на 60% вищі, ніж у 2019 році. Водночас ціни на баштанні в Україні були найнижчими в регіоні. На початок вересня, коли експорт кавунів з України зазвичай найактивніший, розрив в оптових цінах на кавуни між Україною і Польщею досягав семи з половиною раз або 46 центів США на кожному кілограмі. В Україні в цей час кавуни продавали всього за 7 центів США за кг, а в Польщі - по 53 центи.

 

У Росії, яка за останні роки активно витісняла України з ринку баштанних ЄС, у цей самий час кавуни коштували 27 центів США за кг, тобто були майже в чотири рази дорожчі. Відповідно, російські кавуни не могли конкурувати з українськими на ринках країн ЄС.

 

Відзначимо зростання географії експорту української дині в 2020 році. Вперше серед великих покупців з'явилася Румунія. Більше того, Румунія також наростила обсяги закупівлі кавуна в Україні в 2020 році.

 

З огляду на зростання експортних поставок кавунів у 2020 році, Україна за підсумками року може знову повернутися в топ-25 світового рейтингу, звідки вона випала кілька років тому.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.