Нова Каховка
C

» » Як має працювати міській водоканал?

Як має працювати міській водоканал?

КП "МІСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ"

 

      Раніш ми з Вами розглянули що відбувається у КП «ОСНОВА», но щоб також зрозуміти що відбувається в другіх Комунальних підприємствах (КП) міста?! продовжуемо разбіратися та анализувати (Нагадую, що інформація взята лише з фінансових звітів КП за 9 місяців 2015 року та рішень Новокаховського виконкому, НКРЕКП)

        Комунальне підприємство «Міський водоканал» (ЄДРПОУ 32218122) закінчив 2014 рік зі збитком від фінансової діяльності 16,59 млн. грн. своім звітом він підтвердів, що не спроможен виконати свої зобов’язання як по сплаті позики Світовому банку так інших зобов’язань перед Державою та трудовим колективом. Навіть підвищення з 01.08.2014 року тарифу на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для всіх категорій споживачів не позначилось на збитковості діяльності КП.

   Вже в поточному 2015 році збиток 1 кв. склав 14,02 млн. грн. На протязі дев’яти місяців 2015р КП «Міський водоканал» реалізовав води споживачам – 1712,1 тис. м³, кількість абонентів (особових рахунків), які отримують послуги з централізованого водопостачання – 18711, у тому числі населення – 17997 абонента, но приладами обліку серед населення користується всього– 11376 абонентів. Відведено стічних вод – 1596,2 тис. м³. Кількість абонентів (особових рахунків), які отримують послуги з централізованого водовідведення – 20163, у тому числі населення – 19462 абонента.

        Середньоспискова чисельність КП складає 220 чоловік, Середньомісячна заробітна плата- 3604 грн., однак на підприємстві майже 1,5 міс. задерживается виплата заробітної плати працівнікам, при тому що дотаціі з міського бюджету в 2014-2015р. в виді поповнення статутного фонду підприємства склала богатотисячні суми.

       Це також при тому, що тариф на воду був збільшен НКРЕКП як у 2014 так і з 01.05.2015 року Постановою НКРЕКП № 871 від 26.03.2015р. встановлено тариф КП «Міський водоканал» на послуги централізованого водопостачання - 4,26  грн./м3,  водовідведення - 7,97 грн./м3,однак все це було виконано без реальної перевірки економично-обрунтованих витрат КП, проведення громадских слухань та контролю з боку міської громадскості.

        Крім того погіршенню господарчих результатів сприяла відсутність управліньчих рішень по постановам судів, виконавчим провадженням ВДВС, податкової заборгованості, Дт. и Кр. заборгованості мінулих років, також додала збитків и сітуація с протизаконою передачею на баланс КП "Міський водоканал" збиткових та ресурсозатратных  госп-фекальных мереж каналізації сусіднього г.Таврійська та таке інше.

      Так наприклад, збитки по підприємству склали:

- податкова заборгованість 1,549,3 млн.грн

- втрати в мережах (28,7%) - більше 2,9 млн.грн. (підйом води- 2402,42 тис.м3, втрати води - 690,42 тис.м3)

річний збиток від росту вартості паливо мастильних матеріалів: 242,4 тис.грн

збиток підприємства від Екологічний податок склав 57,4 тис.грн

збиток підприємства від Податку за користування надрами склав 134.4 тис.грн

 

     Відшкодування середньозваженим тарифом (без ПДВ) середньої собівартості послуг на 1.10.2015р складає: водопостачання – 95,0% водовідведення – 86,0%

     Крім того існує договір між Міністерством фінансів України, Міністерством з питань ЖКГ України та Комунальним підприємством «Міський водоканал», згідно якого щороку, до 15 квітня та до 15 жовтня КП «Міський водоканал» повинно сплачувати основну частину позики в розмірі по 78,0 тис. дол США. у гривневому еквіваленті,  але в зв’язку з значним ростом курсу долару було сплачено у 2014 році Міжнародному банку 2122,8 тис.грн., збиток склав ще 142,9 тис.грн.

       Частково може скорегувати ситуацію субвенція з Держбюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги  з централізованого водопостачання 14,3 млн. грн. однак вона поділяється на три КП та тут маємо справу не з  «живими» коштами, а лише з розрахунками - на цю суму збільшуються доходи загального фонду та зменшуються– спеціального. Ці гроші, можливо, поможуть КП «Міський водоканал» лише  частково розрахуватись за кредит Міжнародного банку. 

      Таким чином, Фінансовий результат за 9 місяців 2015р. діяльності КП "Міський водоканал": Валовий збиток -1,674 млн. грн (чистий збиток -247 тис.грн)  при тому що не враховано збиток від курсової різниці, який за дев’ять місяців 2015 року склав – 13,99 млн.грн, у витратах, та 3,98 млн.грн. в доходах.

        Крім того, Президентом 16.07.2015 підписан ЗАКОН УКРАЇНИ №626-VIII «О внесении изменений в некоторые законы Украины в сфере коммунальных услуг» согласно которого требуется приведение ЖК тарифов до уровня экономично-обоснованных затрат. З цього следуе, що міська влада повинна НЕГАЙНО виконати Закон та переглянути тариф на водопостачання, перевірив економично-обгрунтовані витрати КП "Міський водоканал", починаючи з врахування піднятої воды, реальних втрат та крадіжок води і електроенергії в мережах, зміни штатної чісельності КП і фонду оплати праці та інших чинників, сприяющих розміру тарифа – з обовязковим привлечением громадскості.

        Враховуючи тяжкий фінансовий стан тасистематичну збитковість роботи КП "Міський водоканал"  необхідно  прийняти  рішення:

 1.Яким чином та коли буде вирішено питання збітковости КП "Міський водоканал", заборгованості до бюджету, боргу по зарплате  та інш.

  2.Коли буде прийнято рішення шодо неэфективності менеджменту КП "Міський водоканал".

  3.Коли буде прийнят новій обгрунтовний тариф на водопостачання в м.Нова Каховка

  

    Ще одно Комунальне підприємство «Міський водоканал» «працює» неэфективно, тому продовжуемо розглядати Ваши пропозіціі, думки як по цім КП так і по іншимКомунальним підприємствам Нової Каховки, оскільки убежден, що комунальна (читай Совдеповська) інфраструктура повинна бути реорганізована в муніципальну (як мінімум беззбиткову).

 

 Олег Евсиков

Федерация  работодателей ЖКХ

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.