Нова Каховка
C

» » Більшість українців не знають, як пройдуть місцеві вибори, третині не відома дата

Більшість українців не знають, як пройдуть місцеві вибори, третині не відома дата

Більшість українців не знають, як пройдуть місцеві вибори, третині не відома дата

55% українців не знають, за якою системою пройдуть чергові місцеві вибори, ще 26% не знають, коли вони відбудуться.

 

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 4-7 жовтня.

 

Так, 58% опитаних знають, що вибори відбудуться 25 жовтня, ще 14% відповіли, що вони пройдуть цього місяця, 2% назвали інший місяць і число. Водночас 26% взагалі не знають, або ж вагались із відповіддю. У середині вересня лише третина українців знала точну дату місцевих виборів.

 

Також 20% зазначили, що знають, за якою системою пройдуть місцеві вибори (у вересні таких було 13%), 26% визнали свою часткову обізнаність стосовно цього питання. Водночас більш ніж половині (55%) нічого по це невідомо.

 

Соціологічна група відмітила, що громадяни стали більш обізнаними щодо питання місцевих виборів.

 

Більше про опитування

 

Дослідження проводили серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу. Загалом опитали 5 тисяч людей методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності не перебільшує 1,4%.

 

А коли там вибори?

 

Місцеві вибори відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

 

Ці вибори відбудуться за новими правилами, які внесли до Виборчого кодексу. Зокрема, кандидати в невеликому населеному пункті тепер мають прикріпитися до будь-якої партії; створена гендерна квота; а також з’явилися застави. У невеличкому містечку, де населення не сягає 10 тисяч виборців, кандидат має внести заставу у розмірі 940 гривень.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.