Нова Каховка
C

» » Укроборонпром розділять на два холдинги: оборонна та космічна галузі працюватимуть окремо

Укроборонпром розділять на два холдинги: оборонна та космічна галузі працюватимуть окремо

Укроборонпром розділять на два холдинги: оборонна та космічна галузі працюватимуть окремо

Роботу державного концерну Укроборонпром розділять на два окремі холдинги ㅡ оборонний та аерокосмічний. Так концерн хоче залучити більше інвестицій. Про це повідомила пресслужба Укроборонпрому.

 

Такі зміни закладені у стратегії трансформації концерну, яку вже подали на затвердження Наглядовій раді. Фінальним етапом, як прогнозують у стратегії, стане повна ліквідація Укроборонпрому і створення двох нових органів.

 

Обидва холдинги стануть корпоративними центрами. Підприємства, що виготовляють озброєння та військову техніку, ㅡ відійдуть до оборонного холдингу. Також «оборонці» дістануться шість галузевих субхолдингів та спецекспортери.

 

Своєю чергою аерокосмічний холдинг стане власником низки авіабудівних підприємств.

 

В держконцерні кажуть, що такий розподіл допоможе співпрацювати з приватними компаніями з України та залучати міжнародні інвестиції.

 

Та це не єдина велика зміна у ДК Укроборонпром. 6 жовтня президент України Володимир Зеленський звільнив з посади генерального директора державного концерну Айвараса Абромавичуса та призначив на його місце Ігоря Фоменко. Досі він був заступником Абромавичуса та займався «оборонкою». Саме на роботі оборонного холдингу нині акцентують в Укроборонпромі та розглядають його як платформу для міжнародного співробітництва.

 

Що з космічною галуззю в Україні?

 

Справи не дуже. Лише рік тому Верховна Рада ухвалила закон, який дозволить космічній галузі в Україні залучати приватні компанії, а не покладатися на держпідприємства та конструкторські бюро. В цей час такі бізнесмени як Ілон Маск та Джефф Безос активно просувають всю космічну індустрію світу.

 

Водночас нещодавно NASA запустило американсько-українську ракету Antares, яка доправить важливий вантаж до Міжнародної космічної станції. У створенні ракети взяли участь конструкторське бюро «Південне» та низка українських підприємств. У квітні фахівці з українських космічних підприємств також допомагали американській компанії Northrop Grumman запустити Antares.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.