Нова Каховка
C

» » В Україні ввели нові покарання за викрадення авто: закон набув чинності

В Україні ввели нові покарання за викрадення авто: закон набув чинності

В Україні ввели нові покарання за викрадення авто: закон набув чинності

25 вересня в Україні набули чинності нові покарання за крадіжку і викрадення транспортних засобів. Зміни передбачені законом про внесення правок до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України. У відповідному законі № 875-ІХ зазначено, що він набуває чинності наступного дня після опублікування, а оприлюднений він був 24 вересня.

 

Тепер за незаконне заволодіння транспортним засобом каратимуть обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. Покарання у вигляді штрафу при цьому скасовується.

 

За викрадення авто організованою групою або із застосуванням насильства злочинцям загрожуватиме від восьми до 12 років обмеження або позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

 

Нові правила не обійшли увагою і так звані "чорні СТО". Так, кримінальна відповідальність за організацію роботи місць, де зберігають крадені авто, розукомплектовують або переобладнують їх, – до п'яти років позбавлення волі. А якщо цим займається організована злочинна група – до семи.

 

За перебивання номерів кузовів і моторів передбачено до п'яти років.

 

Крім того, тяжкість злочину наразі встановлюють, виходячи з вартості автомобіля, а не з вартості його ушкоджень.

 

"Слова "вони завдали великої матеріальної шкоди" замінити словами "предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян", – йдеться в законі, який Верховна Рада ухвалила 3 вересня.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.