Нова Каховка
C

» » У Нью-Йорку встановили годинник, що відраховує час до початку апокаліпсису

У Нью-Йорку встановили годинник, що відраховує час до початку апокаліпсису

У Нью-Йорку встановили годинник, що відраховує час до початку апокаліпсису

На Юніон-сквер у Нью-Йорку встановили "Кліматичний годинник", який веде зворотний відлік до того моменту, коли виснажиться запас вуглеводнів на планеті. Нині на годиннику 7 років і 98 днів.

 

Як пояснюється в описі проєкту, якщо промисловість не поміняє свій підхід до вуглеводнів, до зазначеного терміну настануть незворотні зміни на планеті, що призведуть до посилення природних лих й економічних катастроф.

 

Авторами таймера є художники Ган Голан і Ендрю Бойд.

 

Станом на 24 вересня кліматичний годинник дає людству 7 років і 98 днів. Такий термін розрахований на основі поточних показників використання ресурсів. Також на таймері показано відсоток світової енергії, що отримується з поновлюваних джерел. Зараз цей показник становить понад 27,7%. За словами авторів проєкту, щоб запобігти кліматичному апокаліпсису, потрібно довести це число до 100.

 

 

Що відомо

 

  • У світі існує годинник Судного дня, який з'явився у 1947 році. Це проєкт співробітників журналу Bulletin of Atomic Scientists. Для створення "циферблата" вчені використали образи Апокаліпсису - опівніч і сучасну ідіому ядерного вибуху, тобто зворотний відлік до нуля.

 

  • Рішення про те, чи переводити або залишити на місці хвилинну стрілку, приймається щорічно радою директорів журналу та за участі залучених експертів, в тому числі і 18 нобелівських лауреатів.

 

  • Спочатку стрілки Годинника відображали тільки загрозу ядерної війни. З 2007 року співробітники Bulletin of Atomic Scientists також стали враховувати зміни клімату та технологічні досягнення, які потенційно можуть привести до глобальної катастрофи.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.