Нова Каховка
C

» » Зростання пенсій і серйозний дефіцит: Раді представили проєкт бюджету на 2021 рік

Зростання пенсій і серйозний дефіцит: Раді представили проєкт бюджету на 2021 рік

Зростання пенсій і серйозний дефіцит: Раді представили проєкт бюджету на 2021 рік

Голова Міністерства фінансів Сергій Марченко представив затверджений Кабінетом міністрів проєкт бюджету на 2021 рік у Верховній Раді. Парламент планує найближчим часом розглянути документ в першому читанні.

 

Проєкт передбачає прискорення інфляції до 7,3%, а зростання ВВП – на рівні 4,6%. До кошторису закладається дефіцит в 270 млрд гривень, або 6% ВВП. Розрахунки держбюджету-2021 велися, виходячи з припущення, що середньорічний курс долара становитиме 29,1 гривні. Співвідношення державного боргу до ВВП передбачається зменшити з 68% до 64,6%.

 

Також документ передбачає підвищення мінімальної зарплати до 6500 гривень (в два етапи). Очікується і підвищення пенсій: 18 млрд гривень спрямують на індексацію пенсій з 1 березня, 2,4 млрд – на допомогу пенсіонерам старше 75 років. 104 млрд гривень передбачені на пільги і житлові субсидії. Загалом соціальні витрати потребуватимуть 323 млрд гривень.

 

"Бюджет <...> є реалістичним і збалансованим, будується на макроекономічному прогнозі, який був затверджений урядом у липні цього року", – сказав Марченко.

 

За його словами, "діру" в бюджеті покриватимуть за рахунок випуску державних цінних паперів.

Зростання пенсій і серйозний дефіцит: Раді представили проєкт бюджету на 2021 рік

При цьому міністр додав, що документ обговорювався з Міжнародним валютним фондом (МВФ), зокрема, його дохідна і видаткова частина, а також показник дефіциту.

 

"МВФ не робить заяви про підтримку, але ми з ними співпрацюємо. <...> На сьогодні немає категоричних заяв про те, що цифри, які у нас є, необгрунтовані, або навпаки", – сказав Марченко.

 

Марченко також розповів, скільки грошей виділять на боротьбу з коронавірусом 2021 року. За словами міністра, в кошторисі вже передбачаються кошти на закупівлю вакцини.

 

Як відомо, Бюджетний кодекс передбачає, що перше читання проекту держбюджету у Верховній Раді має відбутися до 20 жовтня, друге – до 20 листопада, а третє, якщо воно знадобиться, – до 25 листопада. Крайній строк прийняття бюджету – 1 грудня. У парламенті вже запевнили, що бюджет-2021 буде прийнятий вчасно і без "бюджетних ночей".

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.