Нова Каховка
C

» » Нові доплати до пенсій з 2021 року: кому й скільки додадуть

Нові доплати до пенсій з 2021 року: кому й скільки додадуть

Нові доплати до пенсій з 2021 року: кому й скільки додадуть

Кабінет Міністрів України ввів доплати в розмірі 400 гривень пенсіонерам, які старше 75 років, а також підвищив мінімальну пенсію для пенсіонерів з 20-річним стажем для жінок і 25-річним стажем для чоловіків до 2,5 тисячі гривень.

 

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну постанову про підвищення пенсійних гарантій з 2021 року Кабмін На прохання Міністерства соціальної політики включив до порядку денного і прийняв на сьогоднішньому своєму засіданні.

 

Кому і скільки доплатять до пенсії

 

За словами міністра соцполітики Марини Лазебної, постанова з наступного року встановлює щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 гривень пенсіонерам старше 75-річного віку, розмір пенсії яких не перевищує розмір середньої зарплати, з якої сплачувалися страхові внески і яка враховувалася для нарахування пенсії за 2020 рік.

 

Крім того, мінімальна пенсія для пенсіонерів з 20-річним стажем для жінок і 25-річним стажем для чоловіків зросте до 2 500 гривень з 1 712 гривень.

 

"Тобто, фактично, ми підвищуємо для цієї категорії пенсіонерів виплати на 46%", - зазначила Лазебна.

 

Скільки пенсіонерів отримають виплати

 

За її словами, пенсійні гарантії будуть збільшені для понад 1 мільйона пенсіонерів з цієї категорії.

 

"Друге, що пропонується - у 2021 ми продовжуємо виплату щомісячних компенсацій у розмірі до 500 гривень пенсіонерам старше 80 років. Ми пропонуємо розширити коло одержувачів, оскільки в цю категорію також потрапляють пенсіонери, розмір пенсії яких не перевищує розмір середньої зарплати, з якої сплачуються страхові виплати", - сказала вона.

 

Лазебна додала, що ці гарантії стосуються 1,4 мільйона пенсіонерів.

 

Також, за словами міністра соцполітики, постанова передбачає індексацію виплат для пенсіонерів старше 80 років з 2022 року, що дозволить уникнути надалі збільшення різниці в розмірах пенсій.

 

Майбутня індексація пенсій в Україні

 

Крім того, прийнятою постановою Кабмін затвердив 1 вересня датою проведення індексації пенсій в Україні.

 

Міністр фінансів Сергій Марченко, присутній на засіданні, підкреслив, що реалізація постанови потребуватиме додаткових витрат з держбюджету на 2021 рік.

 

"Сума, орієнтована на сьогоднішній момент, близько 4,5 мільярда гривень", - сказав він.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.