Нова Каховка
C

» » Україна значно відстала від сусідніх країн щодо розвідки та видобутку газу на шельфі Чорного моря

Україна значно відстала від сусідніх країн щодо розвідки та видобутку газу на шельфі Чорного моря

Україна значно відстала від сусідніх країн щодо розвідки та видобутку газу на шельфі Чорного моря

Розробка родовища у Чорному морі не може бути здійснена на звичайних для даного бізнесу умовах. Потрібні спрощені умови з урахування ризиків проекту, а значить для його реалізації необхідна воля Кабміну та відповідних міністерств. Про це у своїй статті пишуть Лана Зеркаль, радник голови правління «Нафтогаз Україна», та Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

 

«Україна не є першою країною в світі, яка стикнулася із тим, що розвідка та подальша розробка морського шельфу в рамках “звичайного” типу організації бізнесу за фактом не можлива. Або вкрай неефективна і триватиме задовго. Саме тому більша частина країн, що починають активну розвідку шельфу з метою подальшої організації видобутку газу, роблять це через використання національних нафтогазових компаній. В багатьох випадках - створюють для таких проектів спеціальні спрощені умови видачі дозвільних документів та необхідних ліцензій. Норвегія, Китай, Туреччина, Румунія, Мексика - у всіх цих країнах на багатьох родовищах процес розвідки починали афілійовані з державою компанії. Так само, як і перший, найбільш високо ризикований, етап початку видобутку. Далі вже залучаються гіганти індустрії, які здатні швидко масштабувати проекти видобутку та організовувати великі обсяги інвестицій», - йдеться у матеріалі.

 

Як зазначають автори, оскільки у випадку з Україною питання безпеки розвідки та видобутку дійсно є вкрай серйозним, роль держави зростає ще більше. Адже іншого більш менш ефективного інструменту забезпечення нагляду за безпекою, аніж військові судна країн-членів НАТО, які б здійснювали постійний нагляд за регіоном проведення робіт, не існує.

 

«Серед країн Чорноморського басейну Україна наразі пасе задніх у справі розвідки та видобутку газу на шельфі. Наздогнати сусідів буде дуже непросто. Необхідна концентрація на цьому напрямку наявних ресурсів держави у галузі. Необхідна реалізація Кабінетом Міністрів та Верховною Радою України розумної та зваженої політики через надання спеціального статусу розвідці та бурінню на шельфі. Необхідно фокусування МЗС та Міноборони на реалізації шляхів мінімізації безпекових та політичних ризиків. Тоді на початок видобутку на шельфі можна було б вийти вже за два з половиною - три роки. Промисловий видобуток має шанси бути розпочатим вже за п’ять - п’ять з половиною років. Наблизившись до тих результатів, яких вже досягли Румунія, Туреччина, Болгарія. І які буде так само, як Ердоган, із гордістю анонсувати Президент України», - пишуть автори.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатися на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: