Нова Каховка
C

» » У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіноВ Новій Каховці 10-12 вересня пройшли Дні українського кіно, приурочені до 126-ї річниці від дня народження Олександра Довженка та Дня українського кіно, повідомляє Агенція регіонального розвитку.

 

10 вересня глядачам було запропоновано познайомитися із шедевром світового кіномистецтва — фільмом Олександра Довженка «Земля». Не зважаючи на вік (а в цьому році фільму виповнилося 90 років) ця поетична кінорозповідь про події, пов’язані з колективізацією в Україні наприкінці 20-х років, про створення перших колгоспних комун, про класову ворожнечу, настільки сильно вразила глядачів, що перегляд фільму закінчився вигуками «Ми такого ніколи в житті не бачили!». Крім майстерності самого режисера, всіх вразив музичний супровід, який створили на замовлення Довженко-Центра етно-гурт «Даха Браха».

 

Разом із показом організатори влаштували невелику експозицію українського кіноплакату 1930-х років, присвячену фільму «Земля», де всі могли побачити як виглядали кіноафіші тих часів.

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

На другий день 11 вересня відбулася прем’єра стрічки «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча. Слід зазначити, що ця стрічка стала для нього повнометражним дебютом. У фільмі, знятому у жанрах  комедії та драми , піднімається вічна проблема батьків та дітей. Саме мати не пускає головного героя Вадима на роботу до Канади. У головних ролях Ірма Вітовська-Ванца та Андрій Лідаговський. На думку багатьох експертів, це найкраще, що могло статися з нашим кінематографом. Адже тут вам ні плоских жартів (яких, до речі, могла бути сила-силенна у першу чергу через зріст головного героя), ні надмірної награності, ні вилизаної до неприродної української мови, ні банальних сюжетів. «Мої думки тихі» – це українська комедія, «яку ми заслужили» (в найкращому сенсі, який передбачає цей вислів).

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

В останній день 12 вересня на всіх чекала презентація фільму «Дике поле» за романом Сергія Жадана «Ворошиловград», в який взяв участь режисер стрічки Ярослав Лодигін (режисер, сценарист, радіоведучий та засновник радіо «Аристократи», член правління ПАТ «НСТУ», відповідальний за «UA: Перший» та «UA: Культура»).

 

Після перегляду відбулося спілкування із режисером, який надав відповіді на всі поставлені глядачами питання: про те, скільки тривали зйомки, яким був бюджет фільму, як виникла ідея зняти фільм саме за романом Сергія Жадана, і те, як обрали виконавця головної ролі.

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

До речі, з’ясувалося що на роль головного героя Германа претендували майже 120 чоловіків. Врешті решт на роль затвердили Олега Москаленка. Спілкування з режисером закінчилося реплікою однієї із глядачок: «5 років тому дивилася в Одесі українські короткометражні фільми. Вони були, на мій погляд, такої низької якості, що вирішила більше українських стрічок не дивитися. Але після трьох днів показів фільмів у Літньому театрі Нової Каховки переглянула свою позицію і зрозуміла, що якісне українське кіно є і його варто дивитися».

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

Нагадаємо, що КП «Агенція регіонального розвитку» стала ініціатором відновлення кінопоказів у Літньому театрі, які стартували 17 липня. Влітку АРР встигла провести сім кінопоказів, які відвідали майже 1500 глядачів. На цьому організатори вирішили не зупинятися і провели у місті Дні українського кіно.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатися на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: