Нова Каховка
C

» » У Херсоні просто неба стартував фестиваль «Мельпомена Таврії»

У Херсоні просто неба стартував фестиваль «Мельпомена Таврії»

У Херсоні просто неба стартував фестиваль «Мельпомена Таврії»

Моновиставою Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) 10 вересня пізно ввечері у Херсоні, у Театральному дворику, відкрився XХІІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії».

 

Цьогоріч він відбувається під хештегом #мельпоменапростонеба, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Херсоні просто неба стартував фестиваль «Мельпомена Таврії»
У Херсоні просто неба стартував фестиваль «Мельпомена Таврії»
У Херсоні просто неба стартував фестиваль «Мельпомена Таврії»

«Сьогодні у нас вистава Донецького обласного театру з міста Маріуполь, вони грають «Вірочку». Багато років тому вони уже були у нас на фестивалі. Доїхали на фестиваль і гості з-за кордону: зі Стамбула - Кубілай (Кубілай Ерделікара - секретар Євразійської театральної асоціації – ред.), доїхав Каха (режисер Каха Гогідзе – ред.) з Грузії, він буде ставити виставу. Білорусь представлена драматургом Андрієм Курейчиком та критиком (Дмитром Єрмолович-Дащинським – ред.). Так що у нас міжнародний контент потрохи збирається», - зазначив генеральний директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Куліша та президент фестивалю «Мельпомена Таврії» Олександр Книга.

 

Акторка Віра Шевцова, яка зіграла моновиставу «Вірочка» за Чеховим, відзначила, що це своєрідна прем’єра – адже у Херсоні на фестивалі виставу вперше зіграли на вулиці. Вона грала відразу дві ролі – чоловічу та жіночу, і це її перший досвід роботи у моновиставах. За словами акторки, для неї велика честь працювати з режисером Людмилою Колосович. Вистава йшла українською, і це позитивно оцінили журналісти та експерти, які були на виставі. «Переклад - Людмили Колосович», - зауважила Шевцова.

 

Питання українсько-білоруських театральних зв’язків у межах своєї наукової роботи вивчає критик з Білорусі Дмитро Єрмолович-Дащинський, який працював на фестивалі і минулого року. За його словами, «Мельпомена Таврії» у його системі координат – головний фестиваль України. «Цьогоріч він став фестивалем українського театру з огляду на світові тенденції (ситуацію з коронавірусом – ред.), але це дає мені можливість побачити, чим живе сьогодні український театр. Нові форми, які пропонує Олександр Книга (для фестивалю - ред.), – це не лише важливо через вимоги карантинні, це ще й дуже гарно: цей чудовий Театральний дворик, світська атмосфера», - каже Єрмолович-Дащинський.

 

На Літературній сцені запланована творча зустріч з білоруським драматургом і режисером Андрієм Курейчиком, який також прибув на відкриття фестивалю.

 

«Участь у «Мельпомені Таврії» для мене традиційна - тринадцять років я приїжджаю на фестиваль, щороку, не пропустив жодного. Цього року, незважаючи на ситуацію з коронавірусом, з одного боку, і революцію у Білорусі - з іншого, я все ж вирішив приїхати і представити тут п’єсу «Ображені. Білорусь». П’єсу про актуальні події, що відбуваються просто в ці дні. П’єса основана на фактах, на словах очевидців, на тих матеріалах, які ви всі можете бачити в мережі», - каже драматург.

 

Він відзначив, що читка першого акту п’єси «Ображені. Білорусь» відбувалася на ГогольFest у Херсоні на початку вересня. На «Мельпомені Таврії» планується читка всієї п’єси, а до кінця місяця хочуть створити виставу - у херсонському театрі імені Куліша у постановці Сергія Павлюка.

 

У фестивалі беруть участь 11 театрів з шести міст України (Херсон, Миколаїв, Одеса, Харків, Маріуполь, Київ).

 

Як повідомляв Укрінформ, ХХІІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» мав розпочатися 22 травня, проте через ситуацію з коронавірусом його перенесли на осінь.

 

Він проходитмие до 13 вересня, театри - учасники адаптували свої вистави до показу на відкритих локаціях.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.