Нова Каховка
C

» » Кожна восьма людина в Європі помирає через погану екологію — звіт ЄС

Кожна восьма людина в Європі помирає через погану екологію — звіт ЄС

Кожна восьма людина в Європі помирає через погану екологію — звіт ЄС

Кожна восьмий випадок передчасної смерті в Європі пов’язаний з забрудненням повітря, шумом, а також низькою якістю води і впливом хімікатів.

 

Це випливає із нового звіту Європейського агентства з питань довкілля (EEA).

 

У ньому зазначається, що загалом 13% смертей в Європі можуть бути пов’язані з погною екологією. Найбільше страждають бідні люди та вразливі прошарки населення. В агентстві наголосили, що нині потрібні рішучі дії для захисту цих людей.

 

«Існує чіткий зв’язок між станом навколишнього середовища і здоров’ям нашого населення. Кожен повинен розуміти, що піклуючись про нашу планету, ми рятуємо не тільки екосистеми, але і життя», — зазначив комісар ЄС з навколишнього середовища Віргініюс Сінкявічюс.

 

Про що йдеться у звіті?

 

Дослідники встановили, що у 2012 році загалом 630 тисяч випадків передчасної смерті в ЄС були пов’язані з факторами навколишнього середовища. Це останній рік, за який є дані.

 

Забруднення повітря є причиною 400 тисяч смертей на рік, шумове забруднення — 12-тьох тисяч смертей. Решта випадків були пов’язані з екстремальними погодними умовами, такими як спека.

 

«Люди піддаються багатьом ризиками у будь-який час через забруднення повітря, води, а також через шум, хімічні речовини», — йдеться у звіті.

 

Хто страждає найбільше?

 

Найбільше забруднення повітря та екстремальні погодні умови (спека чи надмірний холод) впливають на бідних людей. Це пов’язано з тим, де вони живуть, ходять в школу та на роботу. Як правило, це міські квартали, розташовані неподалік інтенсивного руху транспорту.

 

Від поганої екології найбільше страждають країни Східної Європи. Якщо показник смертей у Норвегії та Ісландії становить 9%, то в Албанії він досягає 23%, а в Боснії і Герцоговині — 27%. В ЄС найвищий показник в Румунії — 19%.

 

Чи все так погано і що можна вдіяти?

 

У звіті зазначається, що є позитивні моменти. Так, кількість передчасних смертей, пов’язаних з забрудненням повітря, зменшилося з 1 мільйона у 1990 році до 400 тисяч нині. Також у більшій частині Європи покращилася якість води. Зраз вона там на хорошому рівні.

 

«Східна Європа і Південно-Східна Європа бідніші і більш забруднені, оскільки там у повітря потрапляють продукти згорання твердого палива для обігріву помешкань та приготування їжі», — йдеться у звіті.

 

В ЄС кажуть, що для порятунку екологічної ситуації, країни мають зменшити дорожній трафік і скасувати субсидії на викопне паливо. Також пропонується запровадити заходи щодо стимулювання використання електромобілів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатися на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: