Нова Каховка
C

» » Что делать с КП "Основа"?

Что делать с КП "Основа"?

     Я убежден, что большинство жителей Новой Каховки не устраивает ни стоимость, ни качество коммунальных услуг и все мы понимаем необходимость перемен в городской коммунальной сфере. Но чтобы понимать что и как  реформировать - надо разобраться и проанализировать что же происходит в коммунальных предприятиях (КП) города?! Предлагаю Вашему вниманию ряд наблюдений, информация для которых взята из финансовых отчетов КП за 6 месяцев 2015 года и решений Новокаховского исполкома.

 

                ЧАСТЬ 1. «Щодо збиткової діяльності КП «ОСНОВА»

Виконавчий  комітет  міської  ради розглянувши  інформацію комунального підприємства «Основа» щодо виконання фінансового плану за перше  півріччя 2015 року, рішенням №368 від 25.08.2015р. визнав роботу КП задовільною?

Як може бути задовільною робота,  результат якої склав чистий  збиток 321,2 тыс. грн, у підприємства більше 2 років заарештовані виконавчою службою рахунки у банку, а з мовчазної згоди Новокаховської ДПА та ВДВС, порушуючи закон КП "Основа" приймає платежі від населення у свою касу без касового апарату!

Якою може бути робота,  коли з 1646,6 тыс. грн. Дебіторської заборгованості, не підтверджена різниця в тарифах показана 1143,4 тыс. грн, а заборгованість  населення всього 503,2 тыс. грн.  Кредиторська заборгованість складає 1478,2 тыс. грн з них борг бюджету 847,8 тыс. грн, в тому числі ПДФО- 696,2 тыс. грн, та зі страхування 508,7 тыс. грн  (тобто відрахувань на пенсію працівників КП немає)

На додаток до всього середньомісячна заробітна плата 1 працюючого КП"Основа" всього 2251 грн. що показує що у КП "Основа" ні фінансового ресурсу, ні перспектив просто немає.

Для порівняння, середній показник за 6 місяців по Україні складає 4390 грн, середня зарплата в Києві  в цьому року склала 6900 грн, на другому місці знаходиться Донецька область - 5460 грн, найменший рівень середній зарплати зафіксовано в Херсонської 3337 грн, Чернівецькій (3152грн) и Тернопільській (3111 грн) областях (http://finsite.com.ua/index/avgsalary/2015/iyulj)     

Підприємство фактично давно БАНКРОТ, проте ніяких дій з виведення КП з затяжної кризи його керівництвом і виконкомом НЕ ЗАПРОПОНОВАНО.

Ще однією не розв'язаною проблемою КП «Основа» остається неправомірній тариф на водопостачання та водовідведення, прийнятийз порушенням Постанови КМУ №869. Оскільки згідно ЗАКОНУ УКРАИНЫ №626-VIII «О внесении изменений в некоторые законы Украины в сфере коммунальных услуг»: «Установление цен/тарифов на жилищно-коммунальные услуги ниже размера экономически обоснованных расходов на их производство не допускается» необхідновідмінити рішення виконавчого комітету Новокаховської міської ради №506 від 24.11.2015року «Про встановлення Комунальному підприємству «Основа» тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення»,

  – на централізоване водопостачання –4,85 грн. за 1куб.м (у т.ч ПДВ)
  – на централізоване водовідведення – 7,25 грн. за 1куб.м (у т.ч. ПДВ)

 

Враховуючи передбанкротний стан КП «Основа»  необхідно  прийняти  рішення:

1. Яким чином та коли буде вирішено питання по зменшенню збитковості  КП «Основа», заборгованості до бюджету, боргу по зарплате, та інш.(реорганізація, ліквідація, банкрутство)

2. Яким чином та коли буде рішення щодо неэффективності  менеджмента КП «Основа».

3. Необхідноприйняти новій,обгрунтовний тариф на воду для КП «Основа».

 

Существующее коммунальное предприятие «работает»  неэффективно, поэтому готов выслушать предложения, мнения как по КП «Основа» так и по другимкоммунальным предприятиям Новой Каховки, поскольку убежден, что городское хозяйство должно быть реорганизовано, а эффективность его деятельности  повышена до самоокупаемости.

 

Олег Евсиков
Федерация  работодателей ЖКХ

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.