Нова Каховка
C

» » Вчені з Австралії придумали спосіб перетворити солону воду на питну. Для цього потрібні сонце та чотири хвилини

Вчені з Австралії придумали спосіб перетворити солону воду на питну. Для цього потрібні сонце та чотири хвилини

Вчені з Австралії придумали спосіб перетворити солону воду на питну. Для цього потрібні сонце та чотири хвилини

Австралійські вчені придумали спосіб, як перетворити солону воду на питну без нагрівання чи використання електроенергії. Для очищення води вони використали сонячне світло та метал-органічні каркасні структури.

 

Відповідне дослідження опублікували у Nature Sustainability.

 

Ці матеріали мають пористу структуру (тобто мають у своїй структурі багато порожнин) та може поглинати різні речовини, зокрема гази.

 

Вчені помістили ці матеріали у солону воду та поставили на сонце. Через приблизно чотири хвилин структури поглинули іони солі та очистили воду. Така вода безпечна для людей. Кілограм матеріалу може за день очистити 139,5 літрів води.

 

Науковці називають такий спосіб більш енергоефективним та екологічно чистим. Метал-органічні каркасні матеріали можна встановлювати на труби та інші водопровідні системи для виробництва питної води.

 

Проте поки вчені не кажуть, коли їхню технологію з очищування води можна буде масово використовувати.

 

Чому очищувати воду важливо?

 

Солона вода (а це океани та моря) складає приблизно 97% всієї води на Землі. А за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, понад 785 мільйонів людей у всьому світі не мають доступу до чистої питної води. Через глобальні зміни клімату кількість таких людей буде тільки збільшуватися.

 

Отже, солона вода — це величезний невикористаний ресурс для забезпечення населення питною водою, тому вчені шукають способи очищення води.

 

Так, науковці з Китаю за допомогою ультрафіолетового світла очищували солону воду.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.