Нова Каховка
C

» » Морські екосистеми не переживуть глобальне потепління

Морські екосистеми не переживуть глобальне потепління

Морські екосистеми не переживуть глобальне потепління

Вчені з Університету Аделаїди (Австралія) дійшли до висновку, що морські екосистеми не впораються з підвищенням температури, викликаним зміною клімату, і в результаті популяції деяких організмів, в тому числі риб, скоротяться.

 

Про це повідомляє Naked Science з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Science.

 

Для того, щоб провести дослідження, вчені відтворили екосистему з трьох місць існування в затоці Сент-Вінсент на території Південно-Австралійського науково-дослідного інституту (SARDI) в Аделаїді, а потім піддали її впливу підкисленої і підігрітої океанської води. За підсумками експерименту з'ясувалося, що в реальності це може привести до скорочення деяких морських видів тварин і змін в харчових ланцюгах.

 

«Виявлення реакції морських харчових ланцюгів на зміну клімату - критично важливий крок на шляху до розуміння уразливості екосистем до антропогенного впливу», - пояснює провідний автор дослідження, професор Іван Нагелькеркен з Інституту навколишнього середовища Університету Аделаїди.

 

На основі проведеного моделювання вчені прийшли до висновку, що потепління океану змінить видові спільноти. Так, чисельність бур'янних видів рослин збільшиться, в той час як популяції інших організмів, особливо безхребетних тварин, скоротяться.

 

Це пов'язано з тим, що трофічна структура виявилася відносно стійкою до закислення, але не до потепління. У побудованій трофічній піраміді біомаса розширюється в основі та нагорі (збільшується популяція видів цих рівнів), але скорочується в центрі. На думку вчених, це може характеризувати перехідний стан, перш ніж морська екосистема перетвориться в укорочені харчові ланцюги з «важким» низом. Під останнім мають на увазі наявність бур'янних донних рослин.

 

При цьому здорова трофічна піраміда, як правило, має трикутну форму, де велика частина енергетичного потенціалу знаходиться на нижньому рівні. В інших варіантах ці параметри спотворені.

 

«Морські харчові ланцюги, що не мають можливості адаптуватися до глобальних змін, демонструють всі ознаки перетворення на систему, де домінують сміттєві водорості. Незважаючи на те, що в нижній частині піраміди рослин стає більше, енергія від їхнього вживання іншими організмами не йде до вершини харчового ланцюга», - пояснив співавтор роботи, професор Інституту навколишнього середовища Університету Аделаїди Шон Коннел.

 

Саме тому популяції «верхніх» видів тварин, таких як риби, скорочуються. Це, на думку вчених, ймовірно, і станеться при подальшому потеплінні клімату.

 

Чим загрожує світу глобальне потепління

 

  • У березні 2020 року вчені заявили, що великі крижані щити Землі, Гренландії і Антарктиди втрачають масу в шість разів швидше, ніж в 1990-х роках через потепління.

 

  • Потепління морської води, особливо в лютому 2020 року, вчені назвали причиною масштабної загибелі коралів найбільшого на планеті рифа.

 

  • Влітку 2019 року в ООН заговорили про точку неповернення для клімату після пожеж в лісах Амазонки.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.