Нова Каховка
C

» » Інфекціоніст пояснив, чому спека не знищила COVID-19

Інфекціоніст пояснив, чому спека не знищила COVID-19

Інфекціоніст пояснив, чому спека не знищила COVID-19

Літня спека не знищила коронавірус, на що сподівалися і лікарі, і вчені, і громадяни закритих на карантин країн. Пандемія не закінчилася, а в окремих країнах ситуація з COVID-19 має ознаки загострення. Чому так – пояснив інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні Євген Дубровський.

 

Найважливішим параметром, за словами інфекціоніста, є вологість повітря. Чим вона вища, тим складніше вірусу утриматися в ньому і тим швидше він осідає на землю і не може переміщуватися на великі відстані. Влітку повітря не лише тепле, а й вологий – більше 9 г/м3. Взимку навпаки – сухе і холодне.

 

Всупереч поширеній думці, важлива не так висока температура, як її різкі коливання. Міцний мороз, як і сильна спека, однаково ефективні у перешкоджанні поширенню вірусів.

 

«Вологість і температура не вбивають вірус, а перешкоджають його широкому поширенню», - констатує Дубровський.

 

Ще одним важливим фактором є ультрафіолетове випромінювання. Літнє сонячний світло ефективне в боротьбі зі скупченням і розмноженням респіраторних вірусів.

 

Крім того, традиційно влітку імунітет у населення вище, ніж у холодну пору року. У цей час зазвичай порожніють і людні школи, садочки, університети, гуртожитки, а люди більше часу проводять на відкритому повітрі.

 

«Соціальна дистанція або, по-іншому, роз'єднання популяції – це важливий і сильний фактор на користь розуміння причини сезонності ГРВІ», - додає інфекціоніст.

 

«Основні респіраторні віруси значною мірою малоактивні влітку. Але важливий акцент: малоактивні. Не йдеться, що зникли. Саме малоактивні. І це – перший ключ до розуміння ситуації із COVID-19», - підсумовує Дубровський.

Інфекціоніст пояснив, чому спека не знищила COVID-19

Раніше виконавчий директор ВООЗ Майк Райан попередив, що світ досі перебуває на піку «першої хвилі» пандемії коронавірусу. Перед цим ВООЗ попередила Європу, що слід готуватися до другої хвилі COVID-19 і не поспішати зі скасуванням обмежувальних заходів, введених через пандемію.

 

З «великою загрозою» другої хвилі коронавірусу зіткнувся і Китай, відсутність імунітету в населення викликає в уряду серйозну занепокоєність.

 

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

 

У січні та лютому епіцентром коронавірусу був Китай, у березні – Європа та США, наприкінці квітня пандемія дісталася Африки. У травні епіцентром пандемії стала Північна і Південна Америка.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.