Нова Каховка
C

» » В Тягинці відновили розкопки середньовічної литовської фортеці

В Тягинці відновили розкопки середньовічної литовської фортеці

В Тягинці відновили розкопки середньовічної литовської фортеці

Волонтери з різних куточків України прибули до Тягинки Бериславського району для продовження розкопок розташованих тут середньовічного міста і фортеці часів Великого Князівства Литовського. Цьогорічна археологічна експедиція розпочалась 27 липня і триватиме приблизно два тижні.

 

– В перші ж дні ми мали класні відкриття. Вже відкрили стіну фортеці і залишки невідомої ще кам’яної споруди. Ми припускаємо, що це може бути кутова вежа. Також знайшли деякі монети і керамічні вироби, – розповіла голова правління «Культурного центру Україна-Литва» Наталя Бімбірайте.

 

За її словами, цього року до розкопок у Тягинці долучились волонтери з Івано-Франківська, Харкова і Херсона. Очолює експедицію, як і в минулі роки, докторка історичних наук, професорка Інституту археології Національної академії наук України Світлана Біляєва.

 

– Як і раніше на експедицію не витрачено жодних бюджетних коштів. Вона фінансується самими волонтерами і на пожертви, – пояснила Наталя Бімбірайте.

В Тягинці відновили розкопки середньовічної литовської фортеці

Проживають волонтери в наметовому містечку, облаштованому за допомогою місцевих жителів. За словами Наталі, вона просила від керівництва облдержадміністрації посприяти в забезпеченні нічлігу для археологів у місцевому дитячому оздоровчому таборі «Старт» Бериславської райради. Однак через карантин цей заклад цього літа вирішили взагалі не відкривати. 

 

Археологічні розкопки в Тягинці тривають уже не один рік. Дослідникам вдалося зробили аерофотозйомку місцевої фортеці, збудованої литовським князем Вітовтом у ХIV—ХV століттях та відкопати частину зовнішньої стіни, яку раніше ніхто ніколи не бачив. За словами Світлани Біляєвої, саме тут знаходився кордон Великого князівства Литовського і Руського з Золотою Ордою на півдні біля Чорного моря.

 

Завдяки своєму регіональному розташуванню в Нижньому Подніпров’ї, фортеця має велике значення для вивчення маловідомих сторінок доби Середньовіччя, а саме — історії Литовсько-Руської державності, Золотої Орди, Кримського ханства і торговельної діяльності Генуї та Венеції на Чорному морі, контактів Османської імперії та українського козацтва.

 

Велике городище, на території якого розташовані залишки фортеці, має статус пам’ятки археології національного значення.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.