Нова Каховка
C

» » «Добровільно-примусова» децентралізація в селі Федорівка

«Добровільно-примусова» децентралізація в селі Федорівка

Майже непомітно в українській адміністративно-територіальній системі проходять справжні тектонічні зміни - децентралізація у вигляді централізації влади, а точніше - об'єднання територіальних громад.

Нагадаємо, 5 лютого 2015 року за ініціативи Президента України було прийнято Закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

По усіх селах проводяться сходи щодо об'єднання, відбуваються засідання обласних та районних рад, керівники ОДА та РДА пишуть плани і малюють карти. Не оминув цей процес й село Федорівку Каховського районну.

15 червня відбулась спроба провести позачергове засідання Розо-Люксембурзької селищної ради. Секретар ради Ірина Розсуждай в обхід законодавчих норм зібрала депутатів (не дотримуючись необхідної процедури) для проведення голосування стосовно приєднання громади села Федорівка.

«Добровільно-примусова» децентралізація в селі Федорівка

Тиск на депутатський корпус селища здійснювався з Каховської районної адміністрації. Несанкціоноване засідання відвідали голова районної адміністрації Валерій Салтиков та помічник депутата Верховної Ради Сергія Хланя Віталій Єрофєєв.

Більш того, сам Валерій Салтиков розповів на своїй сторінці у facebook про те, що «за останні три тижні провів у Федорівці п'ять зустрічей на тему об'єднання сіл».

«Добровільно-примусова» децентралізація в селі Федорівка

Концепція об’єднання територіальних громад фактично перетворюється з добровільної на примусову. Більш того, механізм розробки місцевою районною адміністрацією «перспективних планів» формування територій громад більше нагадує примусову колективізацію, аніж реальну децентралізацію.

В свою чергу, жителі села Федорівка розповіли про те, що напередодні стався підкуп у вигляді гуманітарної допомоги місцевій школі, а також тиск на депутатів, які обіймають посади, підконтрольні районній адміністрації.

З метою встановлення об’єктивності в порушеному питані та законного проведенняобговорення та голосування на предмет об’єднання громади, сільський головаНаталія Морозова та депутат Юрій Довбня від партії «Наш край» запросили депутатів політичних партій ВО «Батьківщина» Олександра Бойко та «Опозиційний блок» Сергія Дроздіка.

Голосування не відбулося, так само як і сесія селищної ради, адже законної підстави для цього не знайшлось. А от зібрання пройшло гаряче: маніпуляції районної влади спричинили до розладу серед односельчан.

«Добровільно-примусова» децентралізація в селі Федорівка

 

«Добровільно-примусова» децентралізація в селі Федорівка

«Чи обов’язково об’єднуватися в громади? Що буде з надходженнями до місцевих бюджетів? Як їх ділити? Які будуть видатки? Що буде з коммунальною власністю? Як вона буде переоформлюватися? Що буде з орними землями за межами населених пунктів? Чи будуть громади ними розпоряджатися? Є лише обіцянки, але чому б не прописати все відразу?», - ці та багато інших запитань виникло у жителів Федорівки відносно процедури об’єднання громад.

«Сьогодні, є лише загальні нариси. Люди побоюються, що з реформою стане ще гірше. Зміни до Податкового та Бюджетного кодексів щодо підтримки реформи не внесені і навіть не розроблені. Закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад" не дає відповідей.Для людей існуюча адміністративно-територіальна система хоч і не надто комфортна, але проста і зрозуміла: село - сільрада - район - область. Якщо нова краща – треба показати це людям! Провести об’єднання однієї громади в області, і на її прикладі показати іншим селам, які існують переваги та недоліки таких змін», - зауважив голова місцевого осередку ВО «Батьківщина» Олександр Бойко.


«Добровільно-примусова» децентралізація в селі Федорівка


Автори реформи, серед яких прем'єр Володимир Гройсман, реагуючи на критику, говорять про "перекоси на місцях". Проте слід подивитися правді в очі: багато регуляторних актів поки не прийнято, у влади немає відповідей на конкретні питання, що турбують людей. То чому ж представники влади на місцях намагаються примусовим шляхом прискорити процес об’єднання громад?Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.