Нова Каховка
C

» » «Нафтогаз» підвищив ціну на газ для населення

«Нафтогаз» підвищив ціну на газ для населення

«Нафтогаз» підвищив ціну на газ для населенняНАК «Нафтогаз України» опублікувала власні цінові пропозиції на природний газ для побутових споживачів, яким компанія постачає газ на умовах ПСО. У липні ціна газу у порівнянні з минулим місяцем зросла на 7% - до 2757,036 грн/тис куб м (з ПДВ). Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

 

Ціна вказана без урахування націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами.

 

Вперше у 2020 р. ціни зросли у порівнянні з попереднім місяцем. Загалом, з початку року ціна ПСО знизилась на 51%, а порівняно з аналогічним періодом минулого року падіння вартості блакитного палива сягнуло 53%.

 

«Світові ціни на газ традиційно падають в період низького попиту і ростуть напередодні опалювального сезону. І, попри коронавірус, економічну кризу і скорочення попиту, 2020р не став винятком з цього сезонного правила. Втім, ціна все ще рекордно низька порівняно з попередніми періодами і ми вже сьогодні можемо припустити, що в другому півріччі, в розпал опалювального сезону, вартість газу все одно буде нижче, ніж в 2019р. За попередніми розрахунками — на 20, а то і на 30%», — резюмував голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

 

Нагадаємо, з січня 2020 р. оптова ціна на природний газ в рамках ПСО розраховується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 17 від 24 січня 2020 р. Основним індикативом при цьому є фактичні результати біржових торгів, які відбувалися з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі ТТF.

 

У липні «Нафтогаз», як і в попередні місяці, обирав з двох можливих опцій: розрахованої за Постановою КМУ та середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на постачання газу ОГТСУ.

«Нафтогаз» підвищив ціну на газ для населення

 

джерело

 


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.