Нова Каховка
C

» » Сьогодня Рада повинна розглянути законопроект вартістю 50 мільярдів гривень

Сьогодня Рада повинна розглянути законопроект вартістю 50 мільярдів гривень

Сьогодні на рахунках колишнього Президента України Януковича заарештовано понад 50 мільярдів гривень (як в грошовій формі, так і в облігаціях). Конфіскація даних коштів дозволить профінансувати армію, забезпечити соціальний захист громадян, закласти умови для стабілізація економічних показників.


Якщо у четверг 16 червня на пленарному засіданні цей закон не буде прийнято, то наша держава втратить не лише гроші, а й передусім будуть створені умови, за яких ці гроші зможуть потрапити знову до Януковича та його оточення. Відтак, народ України вкотре може втратити свої гроші, значна частина яких перебуває в банках України протягом двох років.

 

Саме тому 15 червня 2016 року відбулось засідання Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони України, на якому, серед низки інших важливих питань, мною було зроблено доповідь стосовно ситуації із прийняттям Закону України 4811 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення дієвих механізмів, спрямованих на виявлення майна, набутого злочинним чи іншим неправомірним шляхом, запобігання його використанню всупереч інтересам суспільства і держави».


Зазначу, що робота над даним законопроектом проводилась майже рік. Народними депутатами України — членами Комітету — було розроблено проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов'язань України, дорогоцінних металів та/або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду (реєстр. № 4057).


Зважаючи на євроінтеграційний вектор руху нашої держави, ми звернулись до фахівців Ради Європи, які в цілому підтримали як ідею, так і сам законопроект, висловивши при цьому декілька пропозицій.

 

Нами було опрацьовано дані пропозиції, додатково вивчено міжнародний досвід, на підставі чого було розроблено проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення дієвих механізмів, спрямованих на виявлення майна, набутого злочинним чи іншим неправомірним шляхом, запобігання його використанню всупереч інтересам суспільства і держави (реєстр. № 4811).


Підкреслю, що висновок фахівців Ради Європи став фактично напрямком удосконалення самого підходу щодо створення механізмів превентивних майнових заходів.


Законопроектом передбачається запровадження механізмів застосування конфіскаційних заходів щодо неправомірно отриманих активів та доходів від незаконної діяльності особами, уповноваженими на виконання функцій держави, проект вирішуватиме дискусійні питання конфіскації та враховуватиме зауваження і пропозиції міжнародних інституцій.


Розгляд даного питання першим у порядку денному віддзеркалює з одного боку кричущість даної проблеми, а з іншого - нагальність її вирішення з метою реалізації національних інтересів.

 

Іван Вінник

Сьогодня Рада повинна розглянути законопроект вартістю 50 мільярдів гривень
Сьогодня Рада повинна розглянути законопроект вартістю 50 мільярдів гривень


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.