Нова Каховка
C

» » Ціна на електроенергію зросте з 1 серпня - рішення НКРЕКП

Ціна на електроенергію зросте з 1 серпня - рішення НКРЕКП

Ціна на електроенергію зросте з 1 серпня - рішення НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 серпня збільшить тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії на 54,6% - з 155,4 грн / МВт-год до 240,23 грн / МВт -год (без ПДВ).

 

Відповідне рішення комісія прийняла на засіданні в суботу з метою забезпечити наявність коштів у компанії для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел (через ДП "Гарантований покупець"), передає Інтерфакс-Україна.

 

При цьому проект рішення до засідання 11 липня передбачав зростання тарифу в 2,1 рази - до 327,97 грн / МВт-год, а початкова пропозиція НЕК було довести тариф до 604,51 грн / МВт-год. Можливість знизити тариф з'явилася завдяки планам НЕК взяти кредитні кошти у міжнародних фінансових організацій (МФО), що дозволить знизити одномоментно навантаження на споживачів і паралельно розрахуватися з боргами відповідно до підписаного між урядом України і "зеленими" меморандумом.

 

У той же час на прохання представників бізнесу та народних депутатів комісія вирішила відмовитися від дворазового зростання тарифу. Після проведеного в перерві засідання наради глава регулятора Валерій Тарасюк повідомив, що "Укренерго" проведе додаткові переговори з МФО з метою збільшення обсягу залучених кредитних коштів.

 

За словами глави НЕК Володимира Кудрицького, банки будуть готові обговорювати перегляд параметрів фінансування за умови прийняття Верховною Радою законопроектів, які дозволять збалансувати ситуацію на ринку, і зміни Кабінетом міністрів моделі покладання спеціальних зобов'язань.

 

Раніше повідомлялося про те, що тариф на електроенергію для населення не змінювався з 2017 року. У Міненерго повідомляли про те, що не планують підвищувати тарифи найближчим часом.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.