Нова Каховка
C

» » Частину кладовища в Малокаховці віддали в приватні руки

Частину кладовища в Малокаховці віддали в приватні руки

Частину кладовища в Малокаховці віддали в приватні руки

«Без двох хвилин» на приватній території опинились могили на кладовищі в Малокаховці Каховського району. Частину земельних ділянок, відведених сільрадою для поховань головне управління Держгеокадастру в Херсонській області вирішило надати кільком особам у власність для ведення особистих селянських господарств.

 

Про це повідомив Малокаховський сільський голова Володимир Лукашенко. За його словами, загалом Держгеокадастр віддав під ОСГ 3 гектари на кладовищі. Це питання викликало величезний резонанс у селі, тож його винесли на обговорення на сходці, що відбулася 23 червня.

 

– Нові власники ділянок навіть не знали, що їм передали їх разом із могилами. Але, виходить, що вони можуть їх викопати і прибрати? Як це могло статися? – запитували присутні на сходці.

 

Люди звернули увагу на те, що сільському кладовищу досі не присвоєний кадастровий номер. На їхню думку, сільрада попросту не спромоглась оформити належним чином виділену під цвинтар територію. Провину на це вони поклали особисто на сільського голову.

 

– Він нічого не зробив, аби цього не допустити, – заявили вони.

 

Сам Володимир Лукашенко пояснив, що сільське кладовище розташоване за межами населеного пункту. А такими землями управління Держгеокадастру розпоряджається, мовляв, без погодження з сільрадою.

 

Згідно наявних у нього документів, надання у власність земель під кладовищем обласне управління Держгеокадастру погодило без зміни їхнього цільового призначення. А офіційно вони обліковуються як «землі сільгосппризначення державної власності». Як бачимо – без жодного натяку на наявність поховань, на що й вказували обурені селяни. В самому відомстві також посилаються на висновок експерта державної експертизи Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 16 березня 2020 року. Тож затвердження проєктів землеустрою і надання вказаних ділянок у власність там вважають правомірним.

 

– Я не думав, що у нових власників цих ділянок вистачить нахабства займатися сільгоспвиробництвом на кладовищі. Раніше виділення ділянок під ОСГ за межами населеного пункту завжди погоджувалось з сільрадою. Зараз же ніякого погодження не було. Ми дізналися про це лише після того як вони вже все оформили, місяць тому. Тож це виділення землі я вважаю незаконним, – прокоментував Володимир Лукашенко.

 

Він запевнив, що на кладовищі є вільні місця для нових поховань. І пообіцяв, що направить позов до суду проти обласного управління Держгеокадастру.

 

– До адвоката ми вже звернулись. Але цей суд може тривати роками, – додав він.

 

Нагадаємо, що в Малокаховці знаходиться багато поховань жителів сусіднього Таврійська. За словами Володимира Лукашенка, за кожне поховання вони сплачують сільраді 2,5 тис. грн. Завдяки цьому бюджет Малокаховки лише торік зміг заробити біля 200 тис. грн.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатися на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: