Нова Каховка
C

» » Кабмін може на місяць відкласти запуск ринку газу для населення

Кабмін може на місяць відкласти запуск ринку газу для населення

Кабмін може на місяць відкласти запуск ринку газу для населення

Кабінет міністрів може продовжити на один місяць спецзобов'язання НАК "Нафтогаз України" продавати газ для населення за пільговою ціною (ПСО). Про це повідомив голова Національної комісії у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк на онлайн зустрічі Energy club.

 

За його словами, де-юре, до скасування ПСО залишається всього тиждень, але на сьогодні "єдине, що зроблено – це НКРЕКП спростила процедуру зміни постачальника газу для населення".

 

"Зараз йдеться, що ПСО буде продовжено на місяць і всі сподіваються, що протягом цього місяця вирішаться проблеми (з переходом на газовий ринок) хоча б частково. Головна з них – визначення Постачальника газу останньої надії. Раніше ще була мова про Гарантованому постачальнику, але зараз вже про це ніхто не говорить", - сказав Тарасюк.

 

Він нагадав, що скасування ПСО з 1 липня – одна з умов України перед МВФ в рамках меморандуму про фінансову допомогу на $ 5 млрд.

 

"Два тижні тому ми підписали меморандум і вже не виконали одне з його положень. Будемо червоніти перед МВФ. Тим не менше ніхто не опускає руки", - заявив глава Нацкомісії.

 

Повідомлялося, що ціна поставки НАК "Нафтогаз України" природного газу для потреб населення і виробників тепла в червні 2020 року складе 2,142 грн/куб. м (без ПДВ, транспортування магістральними та розподільними газопроводами та націнки газсбытов), що на 5,9% менше, ніж у травні 2020 року (2,276 грн/куб. м).

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.