Нова Каховка
C

» » З Бериславською лікарнею не уклали договір на лікування COVID-19

З Бериславською лікарнею не уклали договір на лікування COVID-19

З Бериславською лікарнею не уклали договір на лікування COVID-19

Власним коштом і за кошти району має надавати медичну допомогу пацієнтам з COVID-19 комунальне некомерційне підприємство «Бериславська центральна районна лікарня».

 

Попри те, що Міністерство охорони здоров’я ще в березні включило Бериславську ЦРЛ до переліку лікарень для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, Національна служба здоров’я України досі не уклала з нею договір на основний пакет послуг №31. Він дає право на фінансування з держбюджету стаціонарної допомоги таким пацієнтам. Як пояснюється на сайті НСЗУ, Бериславська ЦРЛ «не відповідає вимогам» цього пакету послуг.

 

– Як опорна лікарня для лікування COVID-19 ми вказані в постанові Кабінету міністрів, наказі МОЗ, розпорядженні голови Херсонської облдержадміністрації. Проте з незрозумілих причин НСЗУ так і не уклало з нами договір на цей вид послуг. Ми вже писали листи до НСЗУ, телефонували до його представництва в Одесі, але жодних змін поки нема. Єдине, що нам порадили в НСЗУ – підключити народних депутатів України, щоб спробувати через них вирішити це питання. Але мені не зрозуміло, чому так відбувається. Адже все необхідне для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 у нас є. Маємо апарати штучної вентиляції легень, 5 анестезіологів, які є далеко не в усіх районах. Таке враження, що про нас просто забули. І в подібній ситуації опинилось багато інших лікарень в Україні, – прокоментував директор Бериславської ЦРЛ Север’ян Кардава.

 

Поки на Бериславщині не зафіксували жодного інфікованого COVID-19. Проте, за словами Кардави, лікарня щодня направляє тести на коронавірус до обласної лабораторії.

 

– Приміром, 20 червня ми направили 81 тест, який взяли у вчителів, які займатимуться ЗНО і 4 тести хворих на пневмонію. Тобто, необхідну допомогу ми надаємо. Але коштів від держави за це не отримуємо, – додав директор лікарні.

 

За інформацією НСЗУ, договори на надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19 уклали Каховська, Олешківська, Новокаховська, Генічеська, Голопристанська, Скадовська лікарні, Херсонські міські клінічні лікарні ім. Тропіних та ім. Лучанського та обласна інфекційна лікарня ім. Горбачевського.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.