Нова Каховка
C

» » Верховна Рада не погодила приватизацію Північно-Кримського каналу

Верховна Рада не погодила приватизацію Північно-Кримського каналу

Верховна Рада не погодила приватизацію Північно-Кримського каналу

Верховна Рада не підтримала законопроєкти, що дозволяли приватизацію управлінь Північно-Кримського і Головного Каховського магістрального каналів. Про це йдеться на сайті парламенту.

 

За законопроєкт представників «Слуги народу» № 2831-1 і законопроєкт «ОПЗЖ» № 2831-2 17 червня проголосувало лише кілька десятків народних депутатів. Обидва вони стосувались переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Негативну оцінку з рекомендацією відхилити ці законопроєкти надав комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку.

 

Як ми вже повідомляли, раніше в кримських і російських пропагандистських ресурсах викликала резонанс заява колишнього нардепа від «Європейської солідарності» Сергія Хланя. Він стверджував, що українська влада планує об’єднати Північно-Кримський і Каховський магістральний канали та передати їх в управління акціонерній компанії «Води Таврії» для прихованої приватизації. На думку екснардепа, ця оборудка має потенційну загрозу у відновленні водопостачання з Дніпра до незаконно анексованого Росією Криму. 

 

У свою чергу керівництво Північно-Кримського каналу запевняло, що на сьогодні відновлення подачі води до Криму технічно неможливо. Відсутня технічна можливість приймати дніпровську воду й на окупованому півострові. Споруди каналу там перебувають у непридатному стані, капітальна реконструкція яких потребує величезних капіталовкладень. 

 

Донедавна окупаційна влада Криму відкидала можливість відновлення споруд захопленого у України каналу і поруч із його руслом почала прокладати реверсний водогін для водопостачання північних і степових регіонів півострова. Проте після численних проблем з нестачею води для потреб військових і розташованих в Армянську і Красноперекопську хімічних підприємств російська влада задумалась про відновлення й самого Північно-Кримського каналу. Але до самих робіт справа поки не дійшла.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.