Нова Каховка
C

» » Безробітних на Бериславщині через карантин побільшало

Безробітних на Бериславщині через карантин побільшало

Безробітних на Бериславщині через карантин побільшало

Значно збільшилась кількість безробітних у Бериславському районі. На обліку в районному центрі зайнятості на 1 червня перебувало 503 людини, тоді як рік тому – 293. 

 

– Коронакриза негативно вплинула на ринок праці в нашому районі, – констатує директор Бериславського РЦЗ Сергій Стародубець. – Через пандемію, оголошений карантин і пов’язані з цим проблеми в економіці сталося одночасне зростання кількості безробітних і зменшення вакансій. Хоча працевлаштовувати людей ми не припиняємо й зараз. Нехай не так багато як зазвичай, але за час карантину ми працевлаштувати 42 людини. А загалом за допомогою центру зайнятості знайшли роботу 197 людей.

 

Армія безробітних цього разу поповнилася як за рахунок традиційних сезонних звільнень в опалювальному секторі, так і тих, хто під час карантину був змушений повернутися з «насиджених» місць. Чимало людей повернулося до району з Києва та інших крупних міст. 

 

Деякі роботодавці Бериславського району навесні зменшили або взагалі призупинили своє виробництво. Щоб стимулювати збереження робочих місць на таких підприємствах, держава розробила механізм відповідних компенсацій. Бериславський РЦЗ уже отримав 16 пакетів документів на більш ніж 100 працівників, які зможуть отримувати зарплату з держбюджету. 

 

Скористатися такою допомогою можуть як юридичні, так і фізичні особи-підприємці, які зупинили або скоротили свою діяльність через карантин і сплачували єдиний внесок за найманих працівників упродовж попередні шість місяців і не припиняли з ними трудові відносини.  

 

– Так, великі наші підприємства або аграрні компанії не можуть розраховувати на таку допомогу від держави. Проте її можуть отримати ті, хто був змушений обмежити свою діяльність під час карантину. Деякі з таких підприємств подавали документи і на 6, і на 14, і на 22 працівників. Тож цей механізм працює, – каже Сергій Стародубець.

 

Що ж стосується впливу коронакризи на ринок праці в подальшому, то в Бериславському РЦЗ обережні в прогнозах. Але розраховують, що він не буде вирішальним.

 

– Перш за все, економіка нашого району має аграрне спрямування, а робота аграріїв має свою специфіку. Якщо доведеться збирати зернові, фрукти або овочі – вони будуть це робити, – пояснює Сергій Стародубець. – Проте й ми не сидимо склавши руки і вивчаємо перспективну потребу аграріїв на робочу силу. Впевнений, що попит на це буде і люди зможуть розраховувати в тому числі на традиційний сезонний заробіток.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.