Нова Каховка
C

» » Юні актори з Нової Каховки посіли друге місце на міжнародному конкурсі

Юні актори з Нової Каховки посіли друге місце на міжнародному конкурсі

Юні актори з Нової Каховки посіли друге місце на міжнародному конкурсі

Через карантин культурне життя знайшло нові форми існування. Так, в Україні відбувся Перший міжнародний театральний інтернет-конкурс «Театр.NET». Режисерське журі складалось з художніх керівників, головних режисерів національних та академічних театрів. До експертної ради конкурсу увійшли визнані театрознавці України.

 

Відеозаписи вистав представили 120 колективів з різних куточків України і театрів української діаспори з Угорщини, Ізраїлю, Фінляндії, Латвії, Німеччини. Серед них були професійні, аматорські, юнацькі, дитячі, інклюзивні театри, соціальні проекти, які отримали оцінки журі у своїх номінаціях. Це стало справжнім святом для пошановувачів театрального мистецтва у карантинні будні – вистави були доступні для перегляду в інтернеті, і глядачі змогли долучитись до онлайн-голосування на призи глядацьких симпатій.

 

Зразковий художній колектив театральний гурток «Посмішка» Новокаховського будинку дитячої творчості представив виставу «Подорож Нільса» (за мотивами казки шведської письменниці Сельми Лагерльоф) і посів друге місце у номінації «Юнацький театр». А режисер вистави і художній курівник «Посмішки» Ольга Ганжа здобула третє місце у режисерському конкурсі цієї ж номінації.

 

Експертна рада високо оцінила роботу: «Приємне враження від творчого колективу, обраної драматургії, сценічного рішення. Чудовий акторський ансамбль. Професійно зроблена вистава у комедійному жанрі, актори розуміють, що грають, існують на сцені професійно». Враження на експертів справив і виконавець ролі Нільса – талановитий юний актор Антон Вознюк.

 

За умовами конкурсу, колективи представляли вистави 2018–2020 років. «Пригоди Нільса» були записані у 2018 році – для старших учнів «Посмішки» це був випускний спектакль на сцені міського палацу культури. Зараз дехто з них вивчає режисуру та акторську майстерність у вишах. А інші, що за два роки підросли, стали випускниками будинку дитячої творчості 2020 року. У зв’язку з карантином їм довелось і випускні іспити складати онлайн. На жаль, випускний спектакль цього року – постановку про кохання «Журавлині пера» – показати глядачам не вдалось. Було вже назначено прем’єру – і тут карантин… Колектив, незважаючи на всі можливості інтернету, сумує за сценою та живим спілкуванням з глядачами.

 

«Для нас участь в онлайн-конкурсі була вперше, і ми були не проти спробувати. Переглядаючи роботи інших учасників, відкрили для себе неймовірні колективи і талановитих режисерів, – каже Ольга Ганжа. – Та вистава – це не кіно. Одна і та ж вистава на сцені щоразу грається по-новому, актори набираються досвіду, передається настрій. Взагалі живу енергетику, що передається зі сцену до глядацької зали, не порівняти із переглядом фільму».

 

«Посмішку» у Новій Каховці знають і люблять. Колектив, який Ольга Ганжа створила понад 30 років тому, має в репертуарі 25 вистав і відкриває для дітей шлях у мистецтво.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.