Нова Каховка
C

» » Вченим вдалося виростити людські вуха на спинах у мишей

Вченим вдалося виростити людські вуха на спинах у мишей

Вченим вдалося виростити людські вуха на спинах у мишей

Вчені з Сичуаньського університету за допомогою 3D-друку змогли виростити без хірургічного втручання людське вухо на спині у миші. Як повідомляє "Популярная механика", імовірно, цю технологію можна використовувати для вирощування і інших частин тіла.

 

Нова технологія дозволяє використовувати 3D-друк всередині тіла. Спочатку вчені ввели біо-чорнила з частинок гідрогелю в спини мишей і потім за допомогою ближнього інфрачервоного випромінювання нанесли на них контури у формі вуха. Це випромінювання єднало частинки разом і відтворювало шарами структури у формі вух. Протягом наступного місяця, хрящові клітини росли навколо гідрогелевих структур, які нагадують хрящові структури вуха. При цьому у мишей не спостерігалося будь-яких побічних ефектів.

 

Провідний автор дослідження Малинг Гоу стверджує, що ця технологія може допомогти людям з патологією, яка перешкоджає правильному розвитку вух. На думку Дерека Розенгвейца з Університету Макгілла, технологія також може бути використана для відновлення пошкоджених хрящів пальців рук, ніг або ліктів. Але, наприклад, дефекти стегна, за його словами, виправити буде складніше, оскільки такий вид інфрачервоного випромінювання проникає в тіло лише на два сантиметри.

 

Гоу сподівається, що в майбутньому вдасться удосконалити технологію і вона дозволить вирощувати складні органи, наприклад, серце або легені.

 

У 2018 році американським вченим вперше вдалося виростити химерні зародки, які включають в себе клітини людини і вівці. Це наближає дослідників до вирощування людських органів всередині тварин.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.