Нова Каховка
C

» » Екскурсійний ажіотаж відновився в заповіднику на Херсонщині

Екскурсійний ажіотаж відновився в заповіднику на Херсонщині

Екскурсійний ажіотаж відновився в заповіднику на Херсонщині

У заповіднику Асканія-Нова – ажіотаж. Варто було послабити карантин, як сюди знову ринули натовпи екскурсантів.

 

Лише впродовж минулих вихідних (23-24 травня) до Асканії-Нова завітали 763 відвідувачі! Порівняно з «докарантинною» епохою, це ще небагато: адже минулого року на цей час у заповіднику вже побували 15,8 тисячі гостей. Та початок обнадійливий – за два місяці сидіння вдома люди просто зголодніли до видовищ.

 

А тут їм є що побачити: саме зараз у восьмидесяти павичів, які мешкають в орнітологічній секцій, розпочався сезон розмноження. Тож майже ручні самці на очах у людей розпускають свої розкішні хвости-віяла, хизуючись один перед одним. А в дендропарку перед відвідувачами «ходять пішки» зайці та фазани, звиклі за час карантину, що їх ніхто не тривожить.

 

Діти, а почасти й дорослі, зустрічають симпатичних пташок і звіряток таким захопленим ґвалтом, що працівника заповідника доводиться їх заспокоювати, й пояснювати, що право тварин «на приватність» треба поважати.

 

– У зв’язку з епідемією коронавіруса, правила відвідування заповідника дещо змінилися. Зокрема, пускаємо екскурсантів тільки через один вхід, де вони проходять температурний скрінінг. Всі гості повинні бути в медичних масках, дотримуватися соціальної дистанції тощо, – наголосив директор заповідника Віктор Гавриленко. – Маски, до речі, їм так набридли, що дехто їх знімає та пхає до кишені, щойно ступивши за ворота. Доводиться їм нагадувати: застережних заходів ніхто не відміняв. 

 

Співробітники заповідника тішаться, що охочих побувати тут знову багато. А от з-поміж жителів селища Асканія-Нова задоволені не всі. Дехто вважає, що приїжджі з регіонів, де COVID-19 сильно поширився (Київщина, Західна Україна), «занесуть коронавірус».

 

Та це побоювання з розряду «в чужому оці пилинку помічають, а в своєму колоди не бачать». Попри ті ж самі карантинні обмеження, у селищі процвітає стихійна торгівля, причому ані самі комерсанти, ані покупці вільно спілкуються без масок та дезінфекції…

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.