Нова Каховка
C

» » Не всі лікарні Херсонщини задоволені реформою

Не всі лікарні Херсонщини задоволені реформою

Не всі лікарні Херсонщини задоволені реформою

На 350 тисяч гривень менше від потреби в квітні отримала Горностаївська центральна районна лікарня. Згідно укладеного договору Національна служба здоров’я України перерахувала закладу 803 тис. грн.

 

– 790 тис. грн. із них пішли на зарплату та соціальні внески. Ми не отримали кошти на психотропні речовини, через що виник борг перед аптекою в 50 тис. грн. Не знаю, чому виникло таке недофінансування. Але якщо ситуація залишиться на такому ж рівні, мабуть, доведеться ще скорочувати працівників, – прокоментував директор Горностаївської ЦРЛ Андрій Кошель.

 

Перед стартом другого етапу медичної реформи в лікарні провели реструктуризацію і скорочення штатів. Зокрема, закрили два відділення: хірургічно-гінекологічне і терапевтичне №2, розташоване в Червоній Поляні. Обидва не відповідали вимогам НСЗУ для отримання державного фінансування за лікування пацієнтів. А пологове не було завантажене навіть на половину: за весь 2018 рік у районі народилось лише 163 дитини. 

 

За словами голови райради Сергія Карпеченка, з 7 поданих на НСЗУ пакетів медичних послуг для ЦРЛ погодили лише 4. Але й серед них є такі, що відсутні в сусідніх районах. Приміром, у Горностаївці є анестезіолог, психолог для надання паліативної допомоги, діє палата інтенсивної терапії. А на останній сесії райради затвердили оновлену структуру лікарні, повернувши до неї приймальне відділення на 12 штатних одиниць.

 

Проте недостатнє фінансування ЦРЛ з НСЗУ викликало обурення у представників райради. Тож вони сприйняли з надією обіцянки Президента України Володимира Зеленського призупинити другий етап медичної реформи і повернути всім лікарням фінансування на рівні 2019 року. 

 

Нереалістичними такі обіцянки вважає в.о. голови НСЗУ Оксана Мовчан. За її словами, чималу частку в минулорічному фінансуванні медичних закладів становила допомога з місцевих бюджетів. І не факт, що місцеві ради будуть готові надавати її хоча б у тому ж обсязі.

 

– У лікарень досі залишається два джерела фінансування: центральний і місцевий бюджет. Але в деяких регіонах влада понадіялась на реформу і спробувала зекономити, – пояснила Оксана Мовчан.

 

Це підтвердив і директор Горностаївської ЦРЛ Андрій Кошель:

 

– Ми не отримували [в квітні] ніякого додаткового фінансування з місцевого бюджету. Але знаю, що деякі інші районні лікарні області його мали.

 

Втім, ситуація з Горностаївською лікарнею не є характерною для всієї області. Приміром, Бериславська ЦРЛ зараз отримує фінансування з НСЗУ на рівні 2019 року. В квітні їй надійшло майже 2,8 млн. грн. А загалом з 1 квітня і до кінця року вона має отримати майже 30 млн. грн.

 

– Субвенція в минулому році була на такому ж рівні. На зарплату нам вистачає. Звісно, хотілось би мати коштів ще більше, – розповів директор Бериславської ЦРЛ Север’ян Кардава.

Не всі лікарні Херсонщини задоволені реформою

Задоволені початком реформи і в Каховській ЦРЛ. У квітні вона отримала з НСЗУ майже 3,5 млн. грн.

 

– Фінансування лікарні стало більше, ніж раніше за субвенцією. А у зв’язку з пандемією коронавірусу кошти їй дали навіть авансом, – сказала голова Каховської райради Тетяна Тертична.

 

І все ж, головну оцінку реформі вторинної ланки медицини мають надати не лікарі, а ті, заради кого її започаткували – самі пацієнти. Адже з 1 квітня вони отримали можливість вільно обирати, де їм лікуватися. Причому, держава почала оплачувати лікування не лише в комунальних, а й у приватних медичних закладах. Які тепер ризикують залишитися без цього фінансування, якщо медичну реформу таки дійсно поставлять на обіцяну «паузу».

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.