Нова Каховка
C

» » Найулюбленіший споживачами мед може подорожчати на Херсонщині

Найулюбленіший споживачами мед може подорожчати на Херсонщині

Найулюбленіший споживачами мед може подорожчати на Херсонщині

Уже влітку на Херсонщині може відчутно подорожчати найулюбленіший більшістю споживачів мед – акацієвий. Причина очікувана: біла акація нинішньої весни цвіте не так розкішно, як завжди. І для пасічників це також дуже прикра новина.

 

«Весняні морози згубно вплинули на суцвіття цього дерева. Тож кетяги цвіту далеко не такі рясні, як завжди – їх відсотків на вісімдесят менше, – оцінює втрати власник пасіки з села Таврійського Голопристанського району, член Асоціації бджолярів Херсонщини Юрій Лавриненко. – Відповідно, якщо акацієвого меду буде менше, зросте його ціна. Він і торік коштував по сотні гривень за кілограм, а скільки буде наступного літа – не можу навіть визначити. Попит на нього є – це однозначно, бо заявки на його придбання надходять уже заздалегідь».

 

Бджолам за будь-яких обставин треба чимось годуватися. Тож за відсутності пилку на акації вони збиратимуть його з культурних рослин, що зараз квітнуть по всій Таврії. Хоча мед з них далеко не всім до смаку.  Приміром, рапсовий мед, який обожнюють у Німеччині та Канаді, нашим людям не подобається – насамперед, через свій непоказний жовтувато-сірий колір. Тож і продавали його минулого року втричі дешевше, ніж акацієвий – 30-32 гривні за кілограм. Та якщо з акацієвим не складеться, рапсовий та соняшниковий мед також «у діло піде».

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.