Нова Каховка
C

» » Погода на літо: спершу мокнемо, потім зігріваємося, потім сохнемо і смажимося

Погода на літо: спершу мокнемо, потім зігріваємося, потім сохнемо і смажимося

Погода на літо: спершу мокнемо, потім зігріваємося, потім сохнемо і смажимося

За коронавірусно-карантинними проблемами непомітно добігає кінця весна, і багато українців уже починають будувати плани на літо, орієнтуючись, зокрема, і на те, яка в кожному з трьох літніх місяців очікується погода. А поки в травні нас чекають грози та ураганний вітер.

 

За попередньою інформацією туристичних агентств, наші співвітчизники будуть у цьому році більше відпочивати в Україні: це ближче і дешевше, ніж за кордоном. Бо, за даними соцопитувань, карантин боляче вдарив по доходах двох третин українських родин.

 

А отже, прогноз погоди на літо в рідній країні буде актуальнішим, ніж зазвичай. У зв'язку із цим сайт "Сьогодні" з'ясував, якої погоди чекати українцям у наступні три місяці.

Погода на літо: спершу мокнемо, потім зігріваємося, потім сохнемо і смажимося

Леонід Горбань: Цього літа від спеки довго потерпати не будемо

 

Леонід Горбань уже 30 років складає докладні прогнози погоди за старовинною методикою – використовуючи так званий Брюсів календар, що враховує вплив на погоду розташування планет Сонячної системи. Народний синоптик неодноразово роз'яснював, що його розрахунки в масштабах всієї України є оцінковими і ймовірність їх справдження – близько 75%. Точніший прогноз, з імовірністю справдження понад 95%, піддається розрахунку в межах однієї-двох сусідніх областей.

 

З географії відомо, що Україна – це сім погодно-кліматичних зон, тому точність усередненого прогнозу народного синоптика для всієї країни може бути нижча, ніж для окремо взятого регіону, але буде правильною загальна тенденція: похолодання чи потепління, можливість опадів.

 

За класифікацією Брюсова календаря 2020 рік вважається роком Місяця. У періодичному циклі всього сім років, що чергуються в певній послідовності. Наприклад, 2019 рік був роком Меркурія, 2021-й буде роком Сатурна. Ще є роки Венери, Марса, Юпітера і Сонця. Кожному з них властива своя погода: одні роки спекотніші, інші прохолодніші, якісь дощовиті, якісь посушливіші.

 

"У рік Місяця перші два літні місяці очікуються прохолодними через часті дощі, але не холодними, адже сонце стоїть високо і гріє добре, – каже Леонід Горбань. – У серпні картина зміниться – він буде посушливий, жаркий, у середині місяця два тижні без дощів".

 

Тобто, за прогнозом народного синоптика, літо має бути нежарким і дощовитим, крім серпня, який "відпрацює" за попередні два місяці.

 

Віра Балабух: Треба чекати 40-градусної спеки

 

Завідувачка відділу прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Віра Балабух упевнена, що літо 2020 року багато в чому буде схоже на попередні: таке ж спекотне, опади нижче за норму і різка зміна температур.

 

Вчений роз'яснила, що винна в цьому зміна клімату через глобальне потепління. Нагрівається Світовий океан не через підвищену сонячну активність, а через антропогенний чинник – людську діяльність, насамперед триває викид парникових газів. Віра Балабух нагадала, що нині йде фаза зменшення сонячної активності, ще 5 років тому на Землі мала б розпочатися фаза похолодання, але відбувається навпаки, бо людина тепер впливає на перегрів планети в 10 разів більше, ніж природа.

 

"Квітневе і травневе похолодання внесло корективи в прогнози синоптиків на літо, вони мали бути менш жаркими, ніж прогнозувалося раніше, принаймні в перший місяць, – розповіла нам Віра Балабух. – Але глобальні тенденції зберігаються: літо очікується теплим і посушливим, з опадами нижчими за норму. Середня температура за сезон буде коливатися від 18-19 градусів у північних регіонах до 22-23 градусів у південних регіонах. Але в окремі періоди спека може досягати в Україні +40. Ризик 40-градусних температур найвищий у великих містах. Місто саме створює джерело тепла внаслідок щільної забудови, великої кількості автомобілів і заасфальтовані території, малого відсотка зелених зон. Цей ефект додатково дає до 10 градусів".

 

Тобто якщо в якійсь умовній Яблунівці середньодобова температура в липні +25 градусів, тобто вночі близько +15, вдень до +35, то в Києві середньодобова температура може бути +35 градусів: вночі близько +25, вдень вище +40.

 

Розглянемо докладніше, які тенденції домінуватимуть у кожному з трьох літніх місяців, ґрунтуючись на обчисленнях Леоніда Горбаня.

 

Погода в червні

 

Місяць почнеться і завершиться дощами, якими буде закінчуватися кожен тиждень. Особливо мокро і холодно буде на Трійцю, яка цього року припадає на 7 червня. Загалом за червень має випасти до 60 мм опадів, через що погода виявиться більше сирою, ніж сухою, але не спекотною, а комфортною. Вдень буде в першій декаді 26-28 градусів тепла, у другій – трохи прохолодніше, 20-22 тепла, у третій – знову тепліше, +24-26 градусів.

 

Погода в липні

 

Перша декада – суцільні дощі. Але теплі: вдень температура близько +25 градусів. Щойно циклони підуть, теплішати почне не по днях, а по годинах. До середини місяця повітря прогріється до +30-33 градусів і вище вдень і близько +20-22 градусів уночі.

 

У середині липня місцями випаде короткочасний дощик, але він хіба що "приб'є пил" і тільки. Лише на початку третьої декади на Україну обрушаться зливи, які знизять денну температуру до +16-18 градусів, але ненадовго. Після 25-го числа очікується суша і гінкий сплеск спеки.

 

Погода в серпні

 

Місяць виявиться найспекотнішим і найпосушливішим, хоча до і після дня святого Іллі 2 серпня (за слов'янським повір'ям, Ілля – володар грому, дощу, покровитель врожаю і родючості) пройдуть сильні дощі з грозами та градом. Але потім встановляться два тижні виснажливої спеки без єдиної краплі дощу і майже без хмар. Через що денна температура перевищить +35 градусів, а нічна +22 градуси.

 

Лише на початку третьої декади на висушену землю знову проллються сильні дощі, через що днем температура опуститься до +25 градусів, вночі – до +15 градусів. Але закінчиться серпень всі ж по-літньому: ніякої ранкової бадьорої прохолоди не буде до самого кінця місяця. А вдень температура знову підніметься до +30-32 градусів.

 

Запасів літнього тепла і сонця має вистачити навіть на перші три-п'ять днів вересня. Але про погоду восени – у майбутніх публікаціях.

 

Вчені-кліматологи жартують, що мільйони років тому на Землі був льодовиковий період, а тепер настав "парниковий".

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.