Нова Каховка
C

» » Сесії місцевих рад на Херсонщині хочуть проводити дистанційно

Сесії місцевих рад на Херсонщині хочуть проводити дистанційно

Сесії місцевих рад на Херсонщині хочуть проводити дистанційно

Проводити засідання сесій в режимі аудіо або відео конференції під час карантину вирішила Горностаївська райрада. Це право їй надала Верховна Рада, яка внесла зміни до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

– Це потрібно, щоб максимально швидко зібрати і провести сесію. Приміром, щоб прийняти рішення про оперативне виділення коштів з бюджету. Брати участь у дистанційних сесіях зможуть ті депутати, які мають таку можливість. На жаль, забезпечити кожного необхідною технікою ми не зможемо, – пояснив голова райради Сергій Карпеченко.

 

Не всі народні обранці сприйняли таке нововведення.

 

– Далеко не всі мають сучасні планшети чи ноутбуки. До того ж, не завжди в районі є якісний і стабільний інтернет-зв’язок. Тож було б правильніше збиратися, приміром, на стадіоні. Але не переводити сесії в дистанційний режим, – вважає депутат райради Сергій Ільюх.

 

Втім, голова Горностаївської райради висловив сподівання, що до дистанційних засідань справа таки не дійде. Тим більше, що карантинні обмеження в Україні поступово згортаються.

 

– Думаю, нам усе одно доведеться збиратися в звичайному режимі, – додав він.

 

Пропозицію проводити сесії місцевих рад в дистанційному режимі законодавцям запропонувала Асоціація міст України. Такою можливістю скористались не всі. Приміром, відмовились від цього в Каховській райраді. Планували перейти на дистанційний режим на час карантину в Каховській міськраді, але передумали.

 

Натомість подібна практика призвела б до більшої закритості в роботі місцевої влади. До того ж, часто-густо в місцевих радах й без того виникають непорозуміння через збої в системі голосування. Тож гарантії уникнути їх в дистанційній формі навряд чи хтось зміг би надати.

 

Щоправда, деякі ради з перших днів карантину успішно опрацювали способи приховування від виборців своєї діяльності. «Новий день» повідомляв про випадки недопущення журналістів на сесії в Херсонській області. Зокрема, це мало місце в Каховській міській та районній радах, Любимівській ОТГ.

 

А ось у Новій Каховці вирішили взагалі проводити всі свої сесії під час карантину у закритому режимі, що є грубим порушенням українського законодавства і регламенту міськради. Тим більше, що запроваджені карантинні обмеження ніяким чином не стосуються діяльності органів місцевого самоврядування та журналістів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.