Новая Каховка
C

» » На Бериславщіну завітали литовці

На Бериславщіну завітали литовці

На Бериславщіну завітали литовці

У рамках днів Литви на Херсонщині,  трупа литовського народного театру "Пілайтє” відвідала у с.Веселе історичну пам’ятку  часів князя литовського Вітовта: башту Вітовта, збудовану у кінці 14 століття - як найбільший південний форпост Литовського князівства.

 

Зокрема, гості з Литви побували на ВАТ "Князя Трубецького”, яке є передовим господарством не лише району, а й Херсонщіни.На Бериславщіну завітали литовці


Режисер трупи театру, громадський діяч Литви Даля Тарайлєнє поділилася своїми роздумами від побаченого: "Литва вже у Європейському Союзі 10 років, тож країна через багато що пройшла, має свій власний досвід. Але побачене в Україні, зокрема на Херсонщині вразило. Україна недалеко відійшла від стандартів Європейского Союзу. І це добре, адже коли Україна стане повноправним членом Європейського Союзу, то  не доведеться багато змінювати у країні, щоб  відповідало високим стандартам ЄС”.На Бериславщіну завітали литовці


Для довідки:

Бериславщина - одне з унікальних міст Південної України, пережила давні часи палеоліту, мезоліту, епоху пізньої бронзи, а також скіфські, сарматські та слов’янські поселення. Слобідське городище належить до черняхівської культури, але палацові споруди, знаряддя праці, посудини дають підставу вважати його готським, де, можливо, був легендарний Данпарштадт. Через Дніпро і острів Тавань була найзручніша переправа на лівий берег. Тому цю місцевість населяли найрізноманітніші племена давніх епох.

У 1393 - 1395 рр. золотоординський хан Тохтамиш побудував тут переправу, що довгий час носила ім’я Доган-Гечіт (Соколина переправа). Зруйнував її Тимур -Ленк (Кривий) 12 серпня 1399 року після невдалої спроби литовського князя Вітовта і татарського хана Тохтамиша повністю звільнитись від азіатських монголів. Після цього у 1404 р. князь Вітовт побудував на переправі сфероподібну митницю, яку назвали Банею. Такі ж митниці литовський князь будував по всьому південному Дніпру і Бугу.

Після смерті Вітовта турки завоювали південь сучасної України аж до Берислава і збудували у 1484 р. фортецю Газі-Кермен.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.