Нова Каховка
C

» » «Укравтодором» на автошляхах України з 1 червня 2016 року вводиться обмеження на рух вантажівок

«Укравтодором» на автошляхах України з 1 червня 2016 року вводиться обмеження на рух вантажівок

Державне агентство автомобільних доріг України з 1 червня вводить заборону на рух дорогами державного значення автотранспорту загальною масою понад 24 тонни з навантаженням вагою 7 і більше тонн за температури повітря +28ºС і вище. Про це інформує прес-центр Укравтодору.

 

«Такі заходи необхідні для забезпечення як безпеки водіїв, так і збереження українських автошляхів. Бо саме висока температура та велика вага вантажу призводить до найбільших руйнувань асфальтобетонних покриттів: на дорогах утворюється колійність, напливи, зсуви та інші деформації. Загальний обсяг збитків, що завдають недобросовісні перевізники, щорічно сягає близько 2,5-3 млрд. грн», – йдеться у повідомленні.

 

«На сьогодні, ми маємо вкрай критичну ситуацію зі станом українських автошляхів – понад 97% доріг загального користування потребують поточного середнього та капітального ремонту. Тому, через вкрай обмежене фінансування дорожньої галузі та незадовільний стан мережі доріг, Держагентство не може собі дозволити виділяти кошти на ремонт наслідків вантажного транспорту»,– сказано в тексті. 

 

21 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 869, якою заборонив рух автомобільними дорогами загального користування державного значення вантажівкам загальною вагою понад 40 тонн, а на дорогах місцевого значення – великоваговикам з навантаженням на вісь понад 7 або фактичною масою понад 24 тонни.

 

Для контролю за дотриманням водіями вантажних транспортних засобів вагових параметрів на українських автошляхах працюють територіальні підрозділи Укртрансбезпеки та Національної поліції із залученням 33 пунктів габаритно-вагового контролю. Якщо при зважуванні великоваговиків виявляють порушення, то на водія накладається штраф у розмірі 40 неоподаткованих мінімумів громадян (1 мінімум становить 680 грн.), а на перевізника – 100 неоподаткованих мінімумів підприємців (1 мінімум становить 1700 грн.)

 

Згідно з текстом, заборона діятиме протягом усього літнього періоду в денну пору доби з 10:00 до 22:00. 

 

Зазначається, що для інформування водіїв вантажного транспорту про обмеження руху на автошляхах встановлені відповідні дорожні знаки та інформаційні панно. Для тимчасового відстою великогабаритних транспортних засобів вздовж доріг підготовлено понад 800 майданчиків.
 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.