Нова Каховка
C

» » Озоновий шар Землі почав відновлюватися

Озоновий шар Землі почав відновлюватися

Озоновий шар Землі почав відновлюватися

Озоновий шар над Антарктидою відновився настільки, що фактично зупинив більшість тривожних змін в атмосфері Південної півкулі. Про це повідомляє науковий журнал Nature.

 

Зазначається, що виснаження озонового шару призвело до зміщення високих повітряних течій на південь. Відбулися зміни в характері опадів і, вірогідно, в океанських течіях. 

 

"Погодні смуги", які переносять холодні фронти, звужуються до південного полюсу, і саме тому в Південній Австралії за останні тридцять років кількість опадів зменшилася", - каже хімік-органік із Мельбурнського університету Ян Рей.

 

Вчені називають теперішній стан "паузою", адже циркуляції потоків можуть поновитися.

 

Як повідомляється, викиди вуглекислого газу щороку продовжують зростати і ставлять під загрозу прогрес у відновленні озонового шару. Торік антарктична озонова діра досягла свого найменшого річного піку за всю історію спостережень з 1982 року. Протягом останніх років також зросли виробництва озоноруйнуючих хімічних речовин у промислових районах Китаю.

 

Озоновий шар Землі відновлюється зі швидкістю 1-3 відсотки на рік. За таких темпів озоновий шар Північної півкулі повністю відновиться до 2030-го, Південної півкулі – до 2050-го, а полярних регіонів – до 2060 року.

 

В ООН зазначили, що те, що озоновий шар поступово відновлюється, є результатом заборони на використання руйнівних для нього газів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.