Нова Каховка
C

» » Ціни на часник в Україні зросли вдвічі через коронавірус

Ціни на часник в Україні зросли вдвічі через коронавірус

Ціни на часник в Україні зросли вдвічі через коронавірус

Поширення коронавірусу і наступний карантин викликав серед українців ажіотаж на імбир, лимони і часник - останній подорожчав в українських магазинах майже вдвічі.

 

Про це повідомила прес-служба аналітичної платформи EastFruit з посиланням на виконавчого директора Української плодоовочевої асоціації Семена Крамаренка.

 

"Ситуація з епідемією і правда внесла свої корективи і вплинула на багато груп товарів. Особливо на часник. Порівняно з 19-20 числами минулого місяця ціни виросли практично вдвічі", - йдеться в повідомленні.

 

За словами експерта, на ціновий стрибок у сегменті часнику вплинуло одразу декілька чинників.

 

"Перший - регіон, який зустрівся із суттєвими проблемами з коронавірусом - Китай. Саме Китай є головним постачальником цієї продукції в Україну, поставляючи при цьому 73% всього імпортованого Україною часнику", - повідомляє експерт.

 

За його словами, епідемія в Китаї вплинула на розвал логістичних ланцюжків і поставки продукції не лише в Україну, а й в інші країни.

 

"Якщо говорити про запаси вітчизняного часнику, ще в кінці лютого їх залишилося дуже небагато, тому більшу частину пропозиції на ринках становив саме імпортний часник", - відзначає Крамаренко.

 

Схожа ситуація спостерігається і з імбиром - 56% від усіх поставок в Україну здійснюється з Китаю.

 

"А другим важливим нюансом є психологічний чинник споживачів. Багато людей перелякані вірусом, і всіма способами намагаються убезпечити себе, збільшуючи при цьому споживання часнику, імбиру, лимона тощо", - наводяться в повідомленні слова Крамаренка.

 

Експерт зазначив, що немає доказів того, що споживання цих продуктів захищає людей від коронавірусу, однак вони - додаткове джерело вітамінів і корисна їжа, яка зміцнює імунітет, а часник має певні антимікробні властивості.

 

Експерти "Українського клубу аграрного бізнесу" прогнозують підвищення цін на імпортні продукти найближчим часом через девальвацію гривні, яка відбулася на тлі епідемії коронавірусу у світі й Україні. Зокрема, за даними УКАБ, повністю залежить від імпорту наявність на внутрішньому ринку цитрусових і бананів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.